1. a 2. místo v krajském kole SOČ a postup do celostátního kola

10. 5. 2019

V 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti v oboru 18 - Informatika v krajském kole zvítězil projekt Luboše Zápotočného a druzí byli SPKRS - Tomáš Faltejsek, Michal Havelka a Míra Varga.

I v letošním ročníku škola obhájila vítězství v krajském kole středoškolské odborné činnosti. Loni byl úspěšný Daniel Krejčí s projektem Lovci perel, který později zvítězil i v rámci celé republiky a získal i zvláštní cenu Nadace Jaroslava Heyrovského. Letošní první místo získal Luboš Zápotočný s projektem UčmeKód.cz, který vytvořil prostředí pro interaktivní výuku programování na školách. Na druhém místě skončila práce studentů Tomáše Faltejska, Michala Havelky a Miroslava Vargy SPKRS=Speakers, kteří vytvořili webovou platformu pro komunikaci mezi pořadateli konferencí a řečníky.

Luboš Zápotočný - vítěz krajského kola 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti

Tomáš Faltejsek, Michal Havelka a Miroslav Varga - 2. místo v krajském kole 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti

Luboš postupuje do celostátního finále, které se letos bude konat 14.-16. června v Opavě. Všichni mu budeme držet pěsti, aby uspěl.

Škoda, že se ze zdravotních důvodů nezúčastnil krajského kola Filip Botai - vítěz kola okresního. Porota znala jeho práci už z předchozí prezentace a počítala s jeho vítězstvím a postupem do celostátního finále. Mohli bychom v oboru Informatika obsadit se svými projekty kompletní stupně vítězů :-)