Výsledky státních maturit 2016/17

8. 9. 2017

Z celkem 228 škol, kde se letos maturovalo v technických oborech, skončili nejlépe informatici z pardubické soukromé školy DELTA. V matematice byli první, v angličtině skončili 7. a v českém jazyce 10.

Informatici z DELTY letos odmaturovali nejlépe z celé republiky

CERMAT nedávno zveřejnil výsledky škol u státních maturit. Seřadili jsme technické školy z celé České republiky podle tzv. mediánu. Narozdíl od prostého průměru, který může být výrazně ovlivněn "geniálními" studenty (a nebo i na druhou stranu) medián ukazuje to, jakých výsledků dosáhl průměrný student (zkrátka student, který je svými výsledky přesně "uprostřed"). Studenti pardubické soukromé školy informatky a ekonomie DELTA excelovali. Umístili se v první desítce technických škol ve všech třech zkouškách. To se nepovedlo ani jedné škole v republice, ba co víc, žádné škole se to nepodařilo byť jen ve dvojici předmětů.

Nejlepší výsledky v Pardubickém kraji

V Pardubickém kraji dosáhli maturanti soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA nejlepších výsledků ze všech technických škol ve všech 3 zkouškách (ďidaktických testech z českého jazyka, anglického jazyka i matematiky)

Anglický jazyk

Výsledky maturantů spíše odpovídají gymnáziu

Výsledky letošních maturantů spíše odpovídají studentům gymnázií. V porovnání s 4-letými obory gymnázii Pardubického kraje skončili v matematice druzí, v angličtině pátí a pouze v českém jazyce až na čtrnáctém místě. To je však dáno výrazně nižším zastoupením děvčat, které bývají přeci jenom v českém jazyce lepší.

Matematika - srovnání s gymnázii

Anglický jazyk - srovnání s gymnázii

Výsledky technických škol za Českou republiku

Zpracovali jsme také výsledky všech technických škol za celou Českou republiku. Kompletní přehledně zpracovaná data naleznete zde: https://1drv.ms/x/s!Aum4Mkh30QUOikONGCffs0K6_tIZ.

Kompletní zdrojová data (byť trochu méně přehledná) naleznete zde: https://vsledky.cermat.cz.