Vítězství v celostátní soutěži České Vize a v celosvětové soutěži CEWE Photo Award

31. 10. 2020

Aneb jarní a podzimní sklizeň Zdeňka Picpauera pokračuje...

Zdeněk Picpauer, se stal nejenom měsíčním výhercem ve světové soutěži CEWE Photo Award 2021, ale tento týden obdržel také 1. cenu v kategorii videoklip v celostátním finále soutěže České Vize .

Poslední víkend v říjnu proběhlo finále celostátní přehlídky filmové tvorby České vize. Přehlídka České vize je vyústěním celostátního postupového systému krajských kol v Praze, Červeném Kostelci, Zruči nad Sázavou, Tachově, Kroměříži a Svitavách. Tříčlenná porota uděluje ocenění v kategoriích hraného filmu, dokumentárního filmu, reportáže, animovaného filmu, experimentálního filmu a videoklipu. Slavnostní zakončení a předávání Cen Českých vizí proběhlo online. Odborná porota ve složení Alice Růžičková, Milan Šebesta, Miloslav Kučera udělila v kategorii Videoklip 1. cenu Zdeňku Picpauerovi za snímek „Léta dozrávání“. Gratulujeme ?

Celé vyhlášení finále můžete zhlédnout na portálu https://www.ceskevize.cz/

Vítězství v největší celosvětové soutěži CEWE Photo Award

A při krátkém ohlédnutí zpět musíme ještě jednou pogratulovat, protože již v květnu tohoto roku vybrala porota CEWE INTERNATIONAL složená ze zahraničních odborníků, novinářů a fotografů z více než 45 000 přihlášených fotografií vítěznou fotografii. A byl to opět snímek našeho studenta Zdenka Picpauera, který byl oceněný již o dva měsíce dříve v české soutěži Fotostart. Fotografie se jmenuje "Plavba meandrem řeky Vltavy". Zdeněk byl jako vítěz měsíce pozván na rozhovor do české centrály CEWE. Na redaktorův dotaz, zda jej zajímá fotografie natolik, že by v budoucnu uvažoval o profesionální praxi, Zdeněk odpověděl: „Ještě uvidím, kam mě čas zavane. Ale v současné době ještě studuji střední školu informatiky a ekonomie DELTA v Pardubicích, kde je mým oborem grafika a marketing, takže k focení mám blízko. Rád jezdím na výlety a cestuji po Česku, v létě i do zahraničí. Fotografuji především přírodu, někdy architekturu, ale tu spíš jen okrajově. Obdivuji krásy přírody, baví mě fotit rostliny, zvířata… Celý rozhovor s naším studentem naleznete na https://www.fotolab.cz/blog/cewe-photo-award-2021-rozhovor-s-mesicnim-vyhercem-zdenkem-picpauerem/.

Richard Brun

učitel počítačové grafiky