Soutěž v programování - historicky poprvé školní kolo

4. 4. 2023

Do soutěže v programování se přihlásilo 49 našich studentů. Letos poprvé jsme museli uspořádat školní kolo.

Postupující do krajského kola Soutěže v programování MŠMT

Postupující studenti

Do krajského kola přímo postupuje tato osmnáctka studentů, kterou doplní ještě dvojice Martin Dobruský a Jakub Kacálek, jejichž programátorské schopnosti jsou jaksi mimo jakoukoliv diskusi a pomohli při organizaci školního kola a vyhodnocovali odevzdaná řešení.

PořadíStudent
1.Petr Švestka
2.Tomáš Diblík
3.Michael Kolakovský
4.Matouš Volf
5.Vojtěch Žák
6.Jan Volhejn
7.Martin Bíško
7.Matyáš Tázlar
9.Denys Matsenko
9.Matěj Neumann
9.Pavel Špryňar
12.Kryštof Kulhánek
13.Diego Portillo
14.Samuel Mader
15.Adam Jedlička
15.Tomáš Kalhous
17.Vilém Cerman
17.Ondřej Skutil

Náhradníci

Podle pořadí jsme určili ještě 5 náhradníků, kteří se krajského kola zúčastní pouze tehdy, kdyby někdo z první dvacítky onemocněl nebo se nemohl z jiných důvodů účastnit.

PořadíStudent
21.Lukáš Mervart
21.Šimon Hyksa
21.Jindřich Svatoň
21.Tomáš Vik
25.Michal Vaniš

Proč jsme uspořádali školní kolo?

Mohli jsme si ušetřit práci a vybrat třeba pouze studenty z 3. a 4. ročníku. Šli jsme však pracnější cestou a tohle jsou důvody, proč jsme se tak rozhodli:

• chceme, aby zkušenost s touto soutěží mohli získat i studenti mladších ročníků (v maturitním potom budou excelovat),
  • chceme studentům starších ročníků vzkázat, aby neusínali na vavřínech, že je tady mladá generace, která na ně bude pěkně tlačit :-),
  • chceme, aby postup do krajského kola byl co nejvíce spravedlivý.

Krajské kolo se uskuteční 21.4. v Pardubicích na SPŠE. Prezence je 7.35 - 7:55.

Pánové, držím palce. :-)