Robotika s Univerzitou Pardubice: 1. sezení

2. 10. 2014

První sezení předčilo všechna očekávání. Odcházeli jsme o půl osmé večer a domů se nám opravdu nechtělo.

Nahnat studenty na kroužek robotiky byl úkol hodný Pedagoga. :-) Ve vyšších ročnících jsem nenašel odvahu to vůbec zkusit a šel jsem rovnou za prváky. Spolupráce s pardubickou Univerzitou, Fakultou elektrotechniky a informatiky? - To se prostě neodmítá. Ale ve středu o půl páté?!? A co tady budeme do té doby dělat?

Kroužek předčil veškerá očekávání

Snažil jsem se prváky co nejvíc namotivovat a samozřejmě jsem se taky na první lekci přišel podívat. Pan doktor Doležel byl naprosto úžasný! Přinesl 8 stavebnic Lego MindStorm a během patnácti minut nás "měl". Rozdělili jsme se do týmů po dvou a už jsme cvakali jednu součástku za druhou. Já jsem se spokojil s rolí třídiče kostiček, protože v některých stavebnicích byl tak trošku kreativní chaos :-). Pan doktor se zjevně vrátil v čase o pár let zpět a s radostí dítěte nám pomáhal hledat ty správné kostičky. Přeci jenom má to v oku. Po hodině práce se objevili první funkční roboti a začalo programování. A ono se to najednou začalo všechno hýbat!!! Tak a teď už tomu dát jenom svoji vůli, aby se to chovalo, jak chceme my! Nechci se rouhat, ale začínáme si hrát na bohy. Postavíme si robota - uplácáme si vlastní stvoření, naprogramujeme jeho chování - vdechneme mu život. A sedmý den bůh odpočíval...

Z otázek "A jak dlouho tam budeme muset být?" se najednou staly "Jé, to už je tolik hodin? To už musíme domů?". Odcházeli jsme večer o půl osmé. :-)

Jen víc takových kroužků a víc takových nadšených učitelů-průvodců.

Pokud se chcete na kroužek robotiky podívat, přijďte ve středu v 15:30. Zatím jsou dvě stavebnice volné.

Jiří Formánek

Jiří Formánek
ředitel školy

Fotogalerie z kroužku robotiky s Univerzitou Pardubice

Správce pořizuje fotografie a videa z pořádaných akcí za účelem prezentace akce a informování veřejnosti o činnosti organizace jako veřejné instituce, a to na základě právního titulu veřejného zájmu dle čl. 6 odst. 1, písm. e) Nařízení č. 679/2016 Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Organizace neposkytuje třetím osobám licenci k užití autorského díla dle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Pořízená videa a fotografie je možné stahovat a užívat pouze v souladu s aktuálně účinným zněním zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. V případě toho, že by někdo měl zájem stahovat obsah webových stránek za účelem dalšího šíření či rozmnožování, je potřeba zajistit si souhlas dokumentovaných osob. Organizace nenese odpovědnost za užívání a další zveřejnění fotografií a videí třetími osobami.