Představení IT vysokých škol pardubickým maturantům 2022

21. 12. 2022

Intenzivní představení 12 vysokých škol a fakult zaměřených na IT, kam chodí nejčastěji naši absolventi v jeden čas a na jednom místě.

Představení vysokých IT škol pardubickým maturantům 2022

termín: úterý 20. 12. 2022 9:00-12:00
místo: Malý sál, Dům hudby, Sukova tř. 1260, Zelené předměstí, Pardubice

Před Vánoci se nám podařilo zorganizovat představení 12ti vysokých škol/fakult zaměřujících se na informační technologie přímo v Pardubicích. Narozdíl od Gaudeamu a podobných akcí, kde představují studijní programy profi PR týmy, představovali školy naši absolventi, kteří na nich právě studují.

Vybrat si mohl každý

Kdo si chce vybrat tu nejprestižnější VŠ, strávit na ni 3-5-8 let sado/maso učení ? a pak jít pracovat třeba do Googlu – jistě skvělá volba ?. Kdo si chce vybrat naopak školu, která mu poskytne prostor proto, aby se už při studiu mohl živit programováním – tak taky skvělá volba ?. Každý je jiný a každý hledá něco jiného.

12 fakult a vysokých škol zaměřených na IT

Mezi studenty jsme rozhodili dotazník, o které fakulty by měli největší zájem. Aby bylo množství posluchačů zajímavé i pro vysoké školy, spojili jsme se i se sousední SPŠE a na akci pozvali i jejich studenty. (To jen pro vysvětlení, proč se ve výsledcích dotazníku objevují dvě elektrofakulty.) Do Pardubic přijelo prezentovat všech 12 pozvaných fakult.

Seznam prezentujících VŠ a fakult

• ČVUT, Praha, Fakulta informačních technologií,
  • ČVUT, Praha, Fakulta elektrotechnická,
  • UK, Praha, Matematicko-fyzikální fakulta,
  • VŠE, Praha, Fakulta informatiky a statistiky (Aplikovaná informatika)
  • Unicorn University, Praha,
  • Vysoká škola kreativní komunikace, Praha,
  • VUT, Brno, Fakulta informačních technologií,
  • VUT, Brno, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií,
  • Masarykova Univerzita Brno, Fakulta informatiky,
  • Univerzita Hradec Králové, Fakulta informatiky a managementu,
  • Univerzita Pardubice, Fakulta elektrotechniky a informatiky,
  • Univerzita Pardubice, Fakulta ekonomicko-správní (Informatika a systémové inženýrství, Aplikovaná informatika)

Program představení

• 8:00 - 8:45 příprava stanovišť fakult ve foyer,
  • 8:50 - 9:00 oficiální zahájem a představení fakult,
  • 9:00 - 9:50 představování studijních programů fakult v Malém sále - 1. várka (kažá fakulta bude mít na představení 8 minut)
  • 9:50 - 10:00 přestávka
  • 10:00 - 10:50 představování studijních programů fakult v Malém sále - 2. várka (kažá fakulta bude mít na představení 8 minut)
  • 10:50 - 11:00 přesun do foyer,
  • 11:00 - 12:00 doptávání se maturantů na konkrétní dotazy u stánků jednotlivých fakult

Fakulty představovali naši absolventi

Moc bych chtěl poděkovat našim absolventům, kteří si našli čas i na začátku zkouškového období a přijeli představit školy, na kterých aktuálně studují.

• Bc. Luboš Zápotočný a Vladimír Votava - ČVUT, Praha - Fakulta informačních technologií,
  • Tomáš Faltejsek - VŠE, Praha, Fakulta informatiky a statistiky (Aplikovaná informatika)
  • Jakub Tesařík - Vysoká škola kreativní komunikace, Praha,
  • Marek Fardný a Bc. Jana Stopková - VUT, Brno, Fakulta informačních technologií,
  • Vít Falta - Masarykova Univerzita Brno, Fakulta informatiky,
  • Martin Rohr - Univerzita Hradec Králové, Fakulta informatiky a managementu.
  • Michal Špitálský - představil spíše jako žert svoji VŠ - Northumbria University v Newcastle

Samozřejmě bych chtěl poděkovat i všem ostatním prezentujícím, kteří měli tu smůlu, že střední nestudovali u nás. :-) Velké díky také panu učiteli Richardu Brunovi, který pořizoval skvělou fotodokumentaci.

Plány do dalších let

Představení se nám asi hodně povedlo. Byli spokojeni jak naši studenti tak i prezentující fakulty. Není tedy důvod z toho neudělat takovou předvánoční tradici. Osvědčil se nám i formát 12ti fakult, který poskytuje hodně širokou nabídku, ale zároveň je ještě "ukoukatelný". Příští rok však plánujeme akci uspořádat i pro studenty 3. ročníků a přizvat všechny školy z Pardubického kraje, na kterých se učí obor 18-20-M/01 Informační technologie. Příští rok prostě naplníme Sukův sál.

Představení 12ti vysokých škol/fakult zaměřených na informační technologie