Podpora Elektráren Opatovice

24. 4. 2018

Opatovice, 24.4.2018: Elektrárny Opatovice finančně podpořily dva projekty našich studentů. Děkujeme. :-)

Že není nutné, aby charita mířila na jiné kontinenty, dokazují Elektrárny Opatovice. Každoročně hledají zajímavé a prospěšné projekty studentů přímo ve svém okolí, kterým by pomohly a finančně je podpořily. Letos si vybraly hned dva projekty studentů z pardubické Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Pomoc lidem s epilepsií

David Domkář, student prvního ročníku, by rád vytvořil systém, který by pomáhal lidem s epilepsií. V případě záchvatu by se pomocí senzorů na chytrých hodinkách a mobilního telefonu, odeslala zpráva s GPS souřadnicemi pacienta a zároveň by se začaly ukládat jeho životní funkce v průběhu záchvatu pro další lékařské vyhodnocení. „S programováním jsem začal již v páté třídě na základní škole. Rád bych se naučil práci a komunikaci s nositelnou elektronikou,“ říká David. Škola mu pomůže s navázáním spolupráce s lékaři, kteří se epilepsií zabývají. Elektrárny Opatovice Davidovi financně pomohou s nákupem potřebného hardwarového vybavení.

Systém pro přeprodej solární elektrické energie

Tomáš Faltejsek a Miroslav Varga pracují na projektu, který bude řešit přeprodej nadbytečné solární energie sousedům. „Představte si chatovou kolonii, kde na každé druhé střeše jsou solární panely. Sluníčko svítí, baterie jsou nabité, ale většina chat je prázdných a elektrickou energii nemá kdo spotřebovat. V celé chatové oblasti je akorát jeden soused, který zrovna řeže na cirkulárce. Náš systém se postará, aby se přebytečná energie z okolních chat sama prodala pracovitému sousedovi,“ popisuje Miroslav Varga společný projekt. Elektrárnám Opatovice se projekt líbil natolik, že se jej rozhodly také podpořit financemi na nákup potřebného hardware.

Elektrárnám Opatovice patří naše velké díky za podporu projektů našich studentů. Zároveň děkujeme i všem studentům, kteří prezentace svých projektů do grantového programu připravili. Úspěšným blahopřejeme, držíme pěsti při realizaci a nabízíme samozřejmě pomoc. Těm, jejichž projekty letos vybrány nebyly, přejeme hodně štěstí do příštího roku - máte celý rok na to, abyste na projektech tvrdě makali - a on ten úspěch nakonec přijde.