Na střelnici lukostřeleckého klubu Kentaur

9. 4. 2022

4.4. ve 4 hod. odpoledne 4.B bez 4 absentujících...

Magie čísel je taky hraní a 4.B si ráda hraje. Proto se po úspěšném stužkovacím večírku, který se uskutečnil 16.11. a začal v 16:11, uskutečnilo setkání na střelnici, a to dne 4.4. ve 4 hodiny odpoledne. Účast byla hojná, chyběli 4 studenti, z nichž 2 nemají odpolední spoj domů, jeden zůstal pracovně ve škole s panem učitelem Brunem a poslední se záhadně vytratil s výmluvou, že do Nemošic odpoledne žádný spoj nejede.

Setkání začalo v Rybárně po jedné hodině, v centru dění byl Honza, jako vždy. Pivo se sice (příliš) nepilo (pravidla na střelnici alkohol vylučují), ale nálada byla myslím dobrá.  4.B si ji nenechá zkazit.

Na střelnici jsme dorazili po čtvrté hodině. Pod vedením dvou zkušených instruktorů si studenti vyzkoušeli střelbu ze sportovních reflexních luků. Zjišťovalo se, kdo je pravák a kdo levák, a proto dostal Adam svůj speciální luk. Pak se uskutečnila individuální soutěž, ve které měl každý tři výstřely. Třetí místo obsadil Marek Dobsa zvaný Todog. O prvním místě se rozhodovalo v rozstřelu mezi Pepou Pavlasem a Samem Balcarem. Vyhrál Sam, jehož držení luku a postoj pochválil i dlouholetý člen lukostřeleckého klubu. Studenti dostali drobné odměny (3D figurka Babiše třímající Českou republiku, achát a dřevěný hlavolam). Pro všechny jsem pak připravila něco malého k zakousnutí, protože na tuto střelnici si občerstvení musí každý donést své.

Počasí nám přálo, nálada se držela myslím v relativně dobré hladině, celkově to bylo fajn odpoledne. Nedošlo ke ztrátám na životech, na majetku ani na pověsti školy. Adrenalin si pošetřili na maturitu.

Pevně věřím, že se v dobré náladě budeme moci sejít i někdy po maturitních zkouškách. Není doufám velkým tajemstvím, že před maturitou se všichni ještě jednou setkají u Honzy, snad aby probrali, co jim k úspěšnému složení zkoušek chybí anebo který typ čokolády mám ráda. Na češtinu a angličtinu se totiž připravují se mnou…

Kraťoučká videa zde.

Zuzana Jurenková Bajerová

Zuzana Jurenková Bajerová
učitelka

Fotogalerie - 4.B lukostřelecký klub Kentaur

Správce pořizuje fotografie a videa z pořádaných akcí za účelem prezentace akce a informování veřejnosti o činnosti organizace jako veřejné instituce, a to na základě právního titulu veřejného zájmu dle čl. 6 odst. 1, písm. e) Nařízení č. 679/2016 Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Organizace neposkytuje třetím osobám licenci k užití autorského díla dle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Pořízená videa a fotografie je možné stahovat a užívat pouze v souladu s aktuálně účinným zněním zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. V případě toho, že by někdo měl zájem stahovat obsah webových stránek za účelem dalšího šíření či rozmnožování, je potřeba zajistit si souhlas dokumentovaných osob. Organizace nenese odpovědnost za užívání a další zveřejnění fotografií a videí třetími osobami.