Maturitní ples školy 2020

10. 1. 2020

Vítejte v Americe! 50tá léta minulého století ve Spojených státech. Rock 'n roll, Elvis Presley, rychlá auta, kožené bundy. Tohle vše je doba Pomády. Připomeňte si jeden z nejúspěšnějších muzikálů všech dob. Tentokrát s ajťáckou zápletkou!

Pomáda po ajťácku - maturitní ples střední školy informatiky a ekonomie DELTA

23. ples maturantů střední školy DELTA

V pátek 10.1.2020 se v KD Dukla uskutečnil již 23. ples maturantů Střední školy informatiky a ekonomie DELTA. Plesu se účastnili především studenti denního studia oboru Informační technologie, ale podpořit je přišli i jejich starší spolužáci ze studia kombinovaného.

V úvodním proslovu ředitele Jiřího Formánka zaznělo, že si současné maturanty bude pamatovat především pro jejich všudypřítomný, inteligentní humor a v tomto duchu se nesl i celý ples.

Maturanti pojali ples jako parodii na jeden z nejslavnějších muzikálů „Pomáda“. Rozhodli se natočit několikaminutové intro, aby sál dostali do varu. Nezalekli se žádných překážek - nevadilo ani to, že ve třídě bylo naprosté minimum dívek, že letní scény museli točit v prosinci - prostě správný ajťák si musí umět poradit.

„Maturanti nejen celý ples zorganizovali, ale připravili i kompletní vizuály a jejich úvodní film rozesmál celý učitelský sbor takovým způsobem, že po jeho shlédnutí si musela většina paní učitelek jít předělat kompletně celý makeup. Byl to technicky nejlepší a nejvtipnější klip, jaký na naší škole zatím vzniknul,“ pochválil maturanty ředitel školy.

O filmu

O natáčení videa bylo rozhodnuto téměř ihned. Video mělo nahradit první tanec z předtančení a zároveň plynule navazovat na předtančení.

Že klip bude parodií na „Summer nights“ se vědělo už od začátku. Původně se ale měli milenci v klipu sejít a spolu vejít do kulturáku. Ovšem vzhledem k menšímu počtu lidí, kteří účinkují ve filmu, a náročnosti natáčení se návaznost ponechala více symbolická.

V původním klipu vypráví Sandy a Danny svým partám o letní lásce, kterou zažili. V ajťáckém podání se spíše jedná o vyprávění o novém partnerovi. Do klipu byly doplněny prvky, které souvisí se studiem na DELTĚ (notebooky, Facebook, foťáky, stativ apod.), aby byla zachována tématika. Jinak je klip parodií na originál.

Vzhledem k počtu holek ve třídě - 2 - se musel Kuba ujmout hlavní role Sandy a Michal se mu postavil po bok jako nejlepší kámoška. Společně s Déňou a Denčou (D&D) vytvořili partu fotografek/grafiček. Klučičí parta kolem Dana v roli Dannyho se dělí na programátory v košilích, které hrají Martin a Martin (M&Ms), a hráče videoher vyobrazené Robinem a Vojtou.

Video Pomáda po ajťácku

Klip se natáčel v tělocvičně, parku u školy a v ulicích mezi těmito lokacemi. Natáčet se začalo 16. října a poslední scéna byla dotočena 2. prosince. Scény se netočily chronologicky. Natáčení zabralo přibližně 10 hodin.

Během natáčecích dní nikdy nebylo stejné počasí. Koho taky napadlo točit "Letní lásku" na podzim, že?

Poslední natočená scéna z klipu byla ta, kde se kluci zvedají v tělocvičně od notebooku. Úplně poslední scéna ovšem byla z animovaného intra. Tou se stalo Danovo česání vlasů před zrcadlem.

Animované intro je přímo převzaté z úvodu Pomády. Jsou do něj pouze doplněny hrané scény, kresby hlavních herců a jména lidí v titulcích. Film sestříhal a animoval Michal. Kamery se ujali Kája s Honzou, kteří jako tým dokázali zvládnout všechny scény včetně těch nejobtížnějších.

Z filmu rovněž vzešel zákulisní klip, který je v programu zařazen na půlnoc.

Během celého natáčení nikdo nebyl zraněn. :-)

Behind The Scenes

Díky na závěr

Velké díky patří hlavnímu partnerovi našeho plesu společnostem DF MARKETING a DF SOLUTIONS a potom dalším partnerům: Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, Unicorn College, Univerzitě Hradec Králové a dále společnostem Cukrárna u Kačenky, prodejně krmiv pro mazlíčky U Dvou krkoviček, Fostrade, Fantasy obchod.cz, eBRÁNA, Microsoft, Unicorn, Foxconn, Rehamza a podnikatelskému inkubátoru P-PINK za všechny dary, kterými přispěli maturantům do tomboly i za celoroční spolupráci s naší školou.

Obrovské díky patří také především maturantům Denise Lohniské, Michalu Špitálskému a Kubovi Tesaříkovi, kteří měli organizaci celého plesu na svých bedrech. Byla to strašná práce, ale i obrovská životní zkušenost. Velké díky patří také paní učitelce Hořeňovské, která celý ples vtipně moderovala.

Maturitní ples Střední školy DELTA 2020 - fotogalerie