Maturitní ples 2023

20. 2. 2023

17. února 2023, Pardubice: Letošní maturitní ples byl velkým adeptem na nejlepší ples v celé historii školy

Po dvou letech covidového půstu mohl letos opět proběhnout maturitní ples naší školy. Šerpovaly se dvě třídy informatiků z denního studia a jedna třída ekonomů ze studia při zaměstnání.

Slavnostní nástup však měly pouze dvě z nich - ekonomové při zaměstnání - všichni si pro svou šerpu přišli již o holi :-) a informatici ze 4.B.

Jelikož se 4.B vystřídali dva třídní učitelé a šerpovat svoji třídu chtěli samozřejmě oba, bylo jejich vystoupení pojato jako souboj. Studenti za své třídní bojovali ve dvou týmech, jako v počítačové hře: ať už jako džedájové světelnými meči, jako skauti hliníkovými ešusy nebo souboj programátora proti grafikovi každý svými nástroji, ...

4.A si své představení nechala až "na později". Úderem půlnoci přitančila na parket za doprovodu tónů Labutího jezera dvacítka sličných IŤáckých labuťáků v sukýnkách a ponožkách a předvedli své baletní kreace. Na závěr přišla pecka největší - a to Černá labuť v podání Jardy Petřeka. Skandování: "Jarda, Jarda,..", které málem zbořilo taneční sál, mu bylo zaslouženou odměnou za jeho odvahu.

Všechny nás potěšila také loňská 4.B, která se domluvila a na ples přišli snad úplně všichni.

Všem, kteří se na organizaci plesu podíleli, patří velké díky. Myslím, že to zvládli naprosto perfektně.

Jmenovitě bych však velice rád poděkoval:

• Zuzce Dvořákové a Jardovi Petřekovi, kteří se ze všech studentů starali o organizaci celého plesu nejvíce. Byla to neskutečná práce a pro oba také obrovská zkušenost,
  • Vojtovi Volfovi a jeho spolužákům, kteří obsluhovali fotokoutek,
  • paní učitelce Štěpánce Novákové, která celý ples moderovala,
  • jejimu manželovi Lukáši Novákovi, který celý ples natáčel,
  • i všem studentům mladších ročníků, kteří vypomáhali u vstupu a tomboly,
  • panu Jakubu Štěpánovi za úžasnou fotodokumentaci - celé album naleznete ZDE

Na závěr bych ještě rád poděkoval sponzorům, kteří přispěli na pořádání plesu ať už finančně nebo dary do tomboly a bez kterých by ples nemohl být tak úžasný:

• největší české softwarové společnosti Unicorn,
  • největšímu výrobci počítačů na světě společnosti Foxconn,
  • PwC Slovakia,
  • Freelo,