Kroužky 2017

19. 9. 2017

Dali jsme dohromady rozvrh kroužků. Tady je seznam: IBM IoT, Programování embedded systémů, Robotika, Cisco Networking Academy, Foto/video - grafika, IT English. Enjoy it! :-)

Podle vašich rozvrhů jsme pro vás připravili rozvrh kroužků. A letos je tedy skutečně z čeho vybírat. Užijte si je. :-)

IBM IoT

• termín: Pondělí 15:30 - cca 17:00,
  • lektor: Ing. Pavel Čáp + návštěvy z IBM,
  • popis: Technologie IBM pro připojení "chytrých" věcí k internetu. Budete se učit pracovat s Arduinem, různými senzory a potom především, jak tyto věci připojit k internetu - zobrazovat data, která posílají a nebo je přes aplikace na dálku zase ovládat. První pololetí má předepsanou strukturu a bude to víc o předávání znalostí, ve druhém pololetí dostanete peníze na vlastní projekt a bude to víc o vlastním vymýšlení a konzultacích. Loni z toho vzešel třeba chytrý kávovar. Pro prváky je to trošku "na hraně" - neumí ještě programovat, na druhou stranu o to rychlejší start to pro ně může být.

Foto/video - grafika

• termín: Pondělí 14:10 -15:55 (druháci + třeťáci), 16:00 - cca 18:00 (prváci)
  • lektor: Jan Jirásek (profesionální fotograf),
  • popis: Fotografie a video - kompozice, technika,... Na začátku se domluvíte, co od kroužku očekáváte a podle toho se nasta. Pro prváky bez problémů. Začíná se úplně od začátku. Na druhou stranu, kdo jste už pokročilý, pan Jirásek vás rozhodně může posunout o hodně velký kus vpřed. Možnost chodit sbírat zkušenosti i na komerční akce s panem Jiráskem.

Robotika

• termín: Středa 14:10,
  • lektor: Mgr. Pavel Kycl (4x účast v USA s týmy, které připravil - RoboRave, Robotic Olympics),
  • popis: Konstrukce a programování robotů na různé soutěže. Začíná se na stavebnicích, později již Arduino, vlastní návrhy a tisk dílů na 3D tiskárně. Vhodné i pro prváky - začíná se od 0.

Wednesday's IT English

• termín: Středa 13:30 ​(cca 1/3 týdny)
  • lektor: Mgr. Lucie Lédlová, Frank Kvapil
  • popis: Každý, kdo bude dělat na nějakém zajímavém projektu a bude chtít si zkusit prezentaci v angličtině, přijde odprezentovat před spolužáky a před Franka. O projektu se potom bude diskutovat v angličtině. Povede to k rozšíření slovní zásoby v konkrétní oblasti a přednášející dostane zpětnou vazbu od Franka.

Cisco Networking Academy

• termín: Čtvrtek 13:30
  • lektor: Ing. Veronika Hurtová,
  • popis: Příprava pro složení zkoušek CCNA. Materiály a zkoušky jsou v angličtině. Výuka bude probíhat částečně v angličtině s případným českým dovysvětlením. Pro prváky je to trošku "na hraně" - o sítích zatím nic nevědí. Pro první ročníky tento kroužek začne až cca od listopadu. Do konce října dodělají kurz loňští účastníci.

Programování embedded systémů

• termín: Čtvrtek 14:45
  • lektor: Ing. Pavel Čáp
  • popis: Programování mikropočítačů jako Arduino, BBC micro:bit, Rapsberry Pi,... K tomu trošku elektrotechniky a modelařiny a ono se to začne hýbat. Pro prváky opět trošku "na hraně" - neumí ještě programovat, na druhou stranu o to rychlejší start to pro ně může být.