Expo Science AMAVET 2016

13. 3. 2016

Pardubice, 10.-11.3.2016: Dva ze tří IT projektů ve finále EXPO SCIENCE AMAVET vznikly na pardubické soukromé škole DELTA.

Z letošního Festivalu vědy a techniky pardubické mládeže postoupily do finále EXPO SCIENCE AMAVET 2016 tři projekty z oblasti informatiky. Dva z nich jsou ze soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA. Další projekt z DELTY získal hlavní cenu rektora Univerzity Hradec Králové.

Volá makléř – projekt dle zadání realitních kanceláří

Jedním z postoupivších IT projektů je projekt „Volá makléř (externí odkaz) (nové okno)“, který vytvořili studenti Filip Botai a Michael Havelka. Zadání projektu vzešlo od České asociace pro nemovitosti. Skládá se z webové služby, která eviduje telefonní čísla a umožňuje hodnotit případnou neodbytnost realitních makléřů, a aplikace pro mobilní telefony, která při příchozím hovoru realitního makléře odhalí. Mladí programátoři ukázali, že umí pracovat s nejmodernějšími technologiemi využívanými pro vývoj webového portálu i aplikací pro mobilní telefony.

Hra: The Tainted

Druhým projektem je počítačová hra The Tainted (externí odkaz) (nové okno), kterou vytvořil tým ve složení Luboš Zápotočný, Tomáš Faltejsek a Tomáš Čulík. Před soutěží se prý ladilo až do brzkých ranních hodin. „Noc před krajským kolem jsme šli spát až ve čtyři ráno,“ říkal Luboš, ale výsledek stojí za to. I když já osobně nejsem příznivcem počítačových her a ani jim nerozumím, dle mého syna bude opravdu dobrá.

Posledním čistě informatickým projektem je Vědecká laboratoř SCI-Lab Kamila Mudruňky z Gymnázia Dašická.

Křemíkový spektrometr získal cenu rektora Univerzity Hradec Králové

Klasické informatické projekty z naší školy doprovodí do Akademie věd stálice ústředních kol IT soutěží Josef Gajdůšek. Pepa letos navštěvuje jeden den v týdnu Ústav technické a experimentální fyziky ČVUT, kde vyvíjí vlastní křemíkový spektrometr. Hlavní částí projektu je návrh celé elektroniky a její zprovoznění. Nemalou část však zabírá i vývoj software pro zobrazování naměřených dat a ovládání spektrometru. Projekt se líbil natolik, že získal cenu rektora Univerzity Hradec Králové, Prof. RNDr. Josefa Hynka, MBA, Ph.D za nejlepší středoškolský projekt.

Účast projektů programátorů ze soukromé školy DELTA v ústředním kole EXPO SCIENCE AMAVET se stal již tradicí. V uplynulých třech letech se jich do finále probojovalo hned šest:

Národní finále EXPO SCIENCE AMAVET 2015,
Národní finále EXPO SCIENCE AMAVET 2014,
Národní finále EXPO SCIENCE AMAVET 2013.
 

Jiří Formánek

Jiří Formánek
ředitel školy

Expo Science AMAVET 2016 - Fotogalerie

Správce pořizuje fotografie a videa z pořádaných akcí za účelem prezentace akce a informování veřejnosti o činnosti organizace jako veřejné instituce, a to na základě právního titulu veřejného zájmu dle čl. 6 odst. 1, písm. e) Nařízení č. 679/2016 Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Organizace neposkytuje třetím osobám licenci k užití autorského díla dle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Pořízená videa a fotografie je možné stahovat a užívat pouze v souladu s aktuálně účinným zněním zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. V případě toho, že by někdo měl zájem stahovat obsah webových stránek za účelem dalšího šíření či rozmnožování, je potřeba zajistit si souhlas dokumentovaných osob. Organizace nenese odpovědnost za užívání a další zveřejnění fotografií a videí třetími osobami.