Dvojnásobné vítězství v krajském kole Soutěže v programování

16. 4. 2014

Letošní 28. ročník Soutěže v programování vyhlašovaný MŠMT ovládli programátoři z naší školy. V krajském kole zvítězili v obou kategoriích. Tvorbu webu vyhrál Michal Fikejs (3.B) a kategorii Programování zcela ovládl Josef Gajdůšek (1.B).

Po vítězství v okresním kole potvrdil Josef Gajdůšek svoji suverenitu mezi programátory v Pardubickém kraji i v kole krajském. V okresním kole zvítězil s téměř dvojnásobným ziskem bodů oproti všem ostatním. V krajském kole to již bylo těsnější, ale i tak vítězství udržel s dostatečnou rezervou pěti bodů. Jeho úspěch podtrhl pěkným pátým místem jeho spolužák Adam Beňo.

Konečně se podařilo dostatečně motivovat k aktivitě i Michala Fikejse a ten předvedl, že opravdu umí. Po třetím místě z okresního kola zvítězil v krajském s poměrně velkou převahou. Na druhého získal ještě o dva body více než Pepa.

Oběma vítězům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Přejeme jim hodně úspěchů do Ústředního kola v Jánských Lázních.

Ilustrační obrázek.