Dva naši studenti byli oceněni v Senátu parlamentu České republiky

22. 10. 2019

Matěj Půhoný a Vítek Falta byli oceněni v Senátu parlamentu České republiky v rámci soutěže Mladý řemeslník 2019. I když byli naši informatici v této soutěži mezi ostatními klempíři, truhláři, kadeřnicemi a cukrářkami trošku za exoty, podmínky splňovali. A konec konců programátor je vlastně takovým řemeslníkem 21. století. :-)

Matěj Půhoný a Vítek Falta - mladí řemeslníci 2019

Matěj Půhoný - 4. místo v celostátním kole Soutěže v programování MŠMT

Matěj Půhoný byl oceněn za 2. místo v krajském kole Soutěže v programování MŠMT v kategorii weby. V celostátním kole skončil čtvrtý. Této soutěže se každoročně účastní přes 200 středoškoláků z celé České republiky. Do celostátního kola obvykle postupují pouze maturanti. Matěj byl v době konání soutěže teprve ve 2. ročníku. Jeho čtvrté místo v celostátním kole je tak příslibem skvělých výsledků i v dalších letech.

Vítek Falta - mezinárodní soutěž Vernadského v Moskvě

Vítek Falta postoupil se svým programátorským projektem na mezinárodní soutěž Vernadského do Moskvy. Kromě toho i on postoupil  do celostátního kola Soutěže v programování MŠMT pro změnu v kategorii Vyšší programovací jazyky. Stejně jako Matěj si i Vítek "vysloužil" už ve druhém ročníku přijetí na všechny IT vysoké školy v Česku bez přijímacích zkoušek.

Fotogalerie z předávání z Valdštejnského paláce