DELTA zopakovala úspěch z loňska - i letos 2x Národní finále EXPO SCIENCE AMAVET 2014

21. 3. 2014

Kateřina Kopcová s počítačovou hrou Reversi a Josef Gajdůšek s návrhem automatického skladiště postupují do národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2014.

20. a 21. března se v IDEONu konal VII. ročník soutěže AMAVET. Letos se do krajského kola z okresního probojovalo pět IT projektů (kromě Katky a Pepy ještě Michal Nguyen s informačním systémem strojní dílny Tůma, Standa Kolman se svým redakčním systémem pro časopis o Formuli 1 a Vašek Dostál, který převedl deskovou hru Carccassone do počítačové podoby - mimochodem - to byl podle mne suveréně nejlepší projekt).

„Projekty ze Střední školy informatiky a ekonomie jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD. Univerzita Pardubice,
hodnotitel okresního kola

Hodnotitelé krajského kola dali přednost projektům Pepy a Lucky. Projekt Josefa Gajdůška navíc zaujal porotu natolik, že postoupil i do Moskvy na soutěž Vernadského, získal cenu pardubické společnosti eBRÁNA a také ceny od děkanů obou informatických fakult jak pardubické tak i královéhradecké univerzity.

„Pepa mne překvapil, jak byl schopen obhajovat svůj projekt v angličtině před téměř třicetičlennou porotou. To se u prváků jen tak nevidí.“

Ing. Jiří Janků, ředitel společnosti eBRÁNA, s.r.o.,
hodnotitel krajského kola

„Dosáhnout úspěch je těžké v každé soutěži. Opravdu mne však těší, že jej naše škola byla schopná zopakovat i v letošním roce s novými studenty. Je to pro nás samozřejmě i závazek do dalších let,“ řekl Jiří Formánek, ředitel pardubické Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Úspěchy v soutěžích potvrzují rostoucí kvalitu výuky, která souvisí i s rozsáhlou spoluprácí se softwarovými společnostmi Unicorn a eBRÁNA, které se podílejí na výuce, aktualizaci vzdělávacího programu, vedení maturitních prací, přípravě na soutěže i na každoročních praxích studentů.

Střední škola informatiky a ekonomie DELTA je známá také svojí studentskou firmou eDELTA, ve které studenti pracují na menších komerčních zakázkách z oblasti IT.

FVTP 2014 - diplomy