BusinessPoint 2023 - 3. místo

28. 1. 2023

Brno, 28. 1. 2023: Tým našich třeťáků Vojta Volf, Pavel Ďurišík, Aneta Lejhancová a Jan Skládal obsadili 3. místo v celostátním kole manažersko-marketingové soutěže BusinessPoint, pořádané Podnikatelskou fakultou VUT Brno.

3. místo - BusinessPoint 2023

Tenhle článek jsem jenom přesdílel z LinkedInového profilu našeho třeťáka Vojty Volfa. Lépe bych to stejně nenapsal. Velké gratulace!!!

Tak jsme se s naší skvělou bandou třeťáků z DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, Pardubice vydali na výpravu zabojovat o první místo ? ve finále soutěže Business Point 2023, která je pod taktovkou Fakulty podnikatelské Vysoké učení technické v Brně...

Co bylo naším cílem? ? V prvním kole vytvořit během týdne precizní marketingovou analýzu trhu v segmentu BIO přírodní kosmetiky pro nám neznámou českou značku. Tu hodnotila několikačlenná komise, která zřejmě usoudila, že naše práce je zcela obstojná a dobře vypracovaná, vzhledem k tomu, že nás nechala postoupit. V tomto druhém a zároveň finálním kole se nás utkalo v ? marketingově-manažerském tématu celkem TOP 9 týmů z celé České republiky. Zde jsme vypracovali dle zadání marketingovou strategii pro konečně odtajněnou značku BeButter z rodiny AROMATICA CZ s.r.o. Problémem nebylo ani to, že jsme na vypracování měli pouze 7 hodin, ale spíše to, že jsme byli odkázáni pouze na flipchartovou tabuli, fixy, psací potřeby a 5 pláten. Ano, byl tu přísný zákaz používání jakýchkoli jiných materiálů, pomůcek, technologií či internetu... ? Ale i s tímto jsme se hrdě poprali a druhý den jsme náš výstup odprezentovali čtyřčlenné porotě, zahrnující tentokrát i zástupce samotné zadavatelské firmy.

A jak to dopadlo? Za nás více než perfektně. ?
Vezmeme-li to racionálním pohledem - o přírodní kosmetice jsme nevěděli do této doby skoro nic, v marketingovém řemeslu jsme teprve nováčci a nevěděli jsme vlastně ani co od této soutěže očekávat. A přesto se nám podařilo porazit velké množství středních škol, zahrnující hlavně "obchodky", a obsadit slušné 3. místo ? v celé příčce. Na grafiky a 1 programátora dobré, ne? ?

Musím poděkovat VUTu a jeho partnerům za skvělou organizaci této soutěže. Stejně tak obří dík patří paní učitelce Olga Binarová a jejímu manželovi Petr Binar za neskutečnou podporu po celou dobu trvání naší výpravy! ❤️ (taky za skvělou kulturní výpravu po Brně! ?) A samo-sebou i našemu řediteli Jiří Formánek!

Letos jsme tedy skončili třetí... uvidíme, jak nám to vyjde příští rok! ?

BusinessPoint 2023 - fotogalerie