Adaptační kurz prvních ročníků 2025 v Mladočově

10. 9. 2025

Začátek školního roku jsme odstartovali stylově – adaptačním kurzem, kde nešlo jen o to naučit se jména nových spolužáků, ale hlavně zažít první společné chvíle mimo školní lavice. A že jich nebylo málo.

Před školou se ráno potkaly dvě nové třídy plné zatím neznámých tváří a vyrazili jsme směrem do výcvikového střediska v Mladočově. Ubytování v chatkách po čtyřech nás příjemně naladilo – a hned po příjezdu jsme se rozhlédli po areálu: velká travnatá plocha, hřiště na fotbal i basket, venkovní bazén… zkrátka místo, kde nám bude dobře.
Velký dík patří kuchyni. Jídla bylo dost (což vždy potěší), chutnalo, a kdo měl nějaké speciální přání, ten se taky dočkal – paní kuchařka zvládala všechno s přehledem a úsměvem.


Cíl: poznat se

Trocha toho sportu...

Hry, akce a týmovky

O program se skvěle postarala instruktorka Barča, která zvládla skloubit zábavu s nenápadným seznamováním a budováním týmového ducha. Vyzkoušeli jsme toho spoustu – od „bojů o vlajku“, přes paintball s izolepovými kuličkami, až po noční hru s názvem 47 Ronin (ano, znělo to epicky – a taky bylo). Nechyběly ani týmové výzvy jako přenášení kostek pomocí provázků a gumičky nebo legendární vajíčková hra, při které pár triček zažilo svůj poslední čistý den.

Když jsme měli chvíli volna, nuda rozhodně nehrozila – kluci dali dohromady fotbalový turnaj, vytáhli jsme softball a objevila se i nečekaná básnická múza. Improvizované básničky se staly jedním z nezapomenutelných momentů – zkuste se doma zeptat, třeba vám je s nadšením zarecitují...

Slunce a bazén 

Počasí? Luxusní. Zejména ve čtvrtek, kdy nás panovalo opravdové vedro, jsme ocenili bazén naplno. Studená voda, smích a lehce opálené nosy – ideální letní kombinace, i když bylo už září.

První společné zážitky

Adaptační kurz byl hlavně o setkávání, poznávání – sebe navzájem, i toho, jak fungovat jako nově vzniklá třída. Během těch pár dnů jsme zjistili, že spolupráce a dobrá nálada dokážou spojit i lidi, kteří se den předtím vůbec neznali.

Z Mladočova jsme si odvezli víc než jen pár fotek – vznikla první kamarádství, která (doufejme) vydrží víc než jednu sezónu. A to za to rozhodně stálo.

Delta z výšky

 

Petr Vaško
učitel

Správce pořizuje fotografie a videa z pořádaných akcí za účelem prezentace akce a informování veřejnosti o činnosti organizace jako veřejné instituce, a to na základě právního titulu veřejného zájmu dle čl. 6 odst. 1, písm. e) Nařízení č. 679/2016 Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Organizace neposkytuje třetím osobám licenci k užití autorského díla dle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Pořízená videa a fotografie je možné stahovat a užívat pouze v souladu s aktuálně účinným zněním zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. V případě toho, že by někdo měl zájem stahovat obsah webových stránek za účelem dalšího šíření či rozmnožování, je potřeba zajistit si souhlas dokumentovaných osob. Organizace nenese odpovědnost za užívání a další zveřejnění fotografií a videí třetími osobami.