Státní maturity - 3 roky nejlepší v kraji

18. 10. 2015

Státní maturity: srovnání škol s IT obory v Pardubickém kraji. Hodnotili jsme úspěšnost ale i počty odpadlých.

Státní maturity konečně umožnily alespoň základní srovnání výstupních znalostí žáků středních škol. Tři roky, po které státní maturity probíhají, ukazují, jak na tom žáci jednotlivých škol se znalostmi ve všeobecně vzdělávacích předmětech vlastně jsou.

Celkové výstupy zveřejňuje Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání CERMAT na svých stránkách: http://vysledky.cermat.cz/data/Default.aspx.

První DELTA

U informatických oborů škol v Pardubickém kraji byla zkoumána dvě základní kritéria: procento studentů z posledního ročníku, kteří u státní maturity uspějí v řádném termínu a také procento studentů posledního ročníku, kteří k maturitě vůbec nenastoupí. Především proto, že nemají ukončenou klasifikaci nebo mají v posledním ročníku aspoň jednu nedostatečnou.

Z výsledků za tři roky vyplývají trendy, jak které školy k maturitám přistupují. U jednotlivých škol se výsledky značně liší. V obou zkoumaných kritériích po všechny tři roky nejlépe boduje pardubická soukromá Střední škola informatiky a ekonomie DELTA.

U maturity uspělo v roce 2013 dokonce 95,83 procenta jejich studentů, o rok později to bylo 93,33 procenta a v roce 2015 uspělo 87,5 procenta chlapců a dívek. K maturitě vůbec nedospělo v roce 2013 celkem 4,17 procenta student, o rok později dokonce 0 procent a v roce 2015 to bylo 6,25 procenta z počtu.

Druhá SPŠE

Druhá v pořadí, SPŠE a VOŠ Pardubice, si své celkové výborné výsledky kazí tím, že téměř 15 procent studentů posledního ročníku k maturitě ze studijních důvodů nepřipustí.

V těsném závěsu je IT obor na VOŠ a SŠ technické z České Třebové. Žebříček informatických oborů uzavírají EDUCAnet - SOŠ Pardubice a SOŠ a SOU obchodu a služeb z Chrudimi.