Soutěž mladých filmařů České vize - 2 postupy do celostátního kola

2. 6. 2020

Dva filmové počiny ze školy DELTA letos postoupily do celostátního kola soutěže mladých filmařů České vize. Konkrétně videoklip Zdeňka Picpauera „Léta dozrávání“ a také videoklip pánů Michala Špitálského a Jakuba Tesaříka „Send Me an Angel“.

Zdeněk Picpauer - „Léta dozrávání“

Zdeněk získal 1. místo v kategorii Videoklip v Královéhradeckém kraji. Natočil klip k písni Jiřího Šlitra „Léta dozrávání“, která je možná známnější podle svých úvodních slov: „Život je pro mne obnošená vesta...“. Kromě toho, že Zdeněk hraje ve filmu hlavní postavu, tak celou píseň sám nazpíval a doprovodil se na klavír. Svým počinem navázal na svůj úspěšný loňský debut ve Dvoře Králové nad Labem, kde zvítězil na přehlídce filmové tvorby Zlaté slunce.

Jakub Tesařík a Michal Špitálský - „Send Me an Angel“

Jakub Tesařík a Michal Špitálský natočili pod pedagogickým vedením kolegy Petra Zerzána hudební klip k písničce od skupiny Scorpions „Send Me an Angel“. Michal se ve svém volném čase věnuje LARPu a tak je jejich videoklip pojat jako cesta rytíře za dámou jeho srdce. V klipu si také zahráli někteří jejich spolužáci.

V Pardubickém kraji získali v kategorii videoklip 2. cenu (1. cena nebyla letos udělena) a postoupili také do celostátního kola.

Richard Brun

učitel počítačové grafiky