Otevřená encyklopedie Formule 1

Česko-Slovenská internetová encyklopedie o Formuli 1 eviduje informace o jezdcích, týmech, okruzích, velkých cenách, zkrátka o všech zajímavých věcech, které se kolem závodů nejsilnějších vozů dějí.

autor: Stanislav Kolman
vedoucí práce: Ing. Jiří Formánek
oponent: Jan Bartoš (eBRÁNA)
následovník projektu: https://svetformule.cz/encyklopedie

Česko-Slovenská Encyklopedie Formule 1

Internetová encyklopedie o Formuli 1 eviduje informace o jezdcích, týmech, okruzích, velkých cenách, zkrátka o všech zajímavých věcech, které se kolem závodů nejsilnějších vozů dějí. Pokud chcete přispívat ke společným informacím i vy, stačí si založit účet. Systém je naprogramován v jazyce .php a využívá databází MySql.

Maturitní projekt Stanislava Kolmana se stal oficiální sekcí internetového portálu Svět Formule. Ačkoliv je to projekt z roku 2014, dále se vyvíjí a žije vlastním životem zde: https://svetformule.cz/encyklopedie.

O autorovi: Stanislav Kolman

Standa je od roku 2009 redaktorem internetového portálu o Formuli 1 www.svetformule.cz. Delší dobu se zaobíral myšlenkou, jak zpřístupnit obsah k aktualizaci všem fanouškům jejich serveru. Za svůj maturitní projekt si zvolil otevřenou encyklopedii o Formuli 1. Na projektu se projevilo Standovo grafické cítění i jeho velmi dobré vyjadřovací schopnosti - veškeré texty pocházejí z jeho pera. Stanislav Kolman postoupil se svou Encyklopedií do krajského kola soutěže FVTP 2014.

Standa pokračoval ve studiu na Akademii žurnalistiky a nových médií v Praze. A co dělá teď? - Jezdí po světě, zkouší a srovnává různá auta, píše o tom články. A ještě mu za to platí. Práce snů. :-)