DELTA dominovala v celostátním kole Soutěže v programování MŠMT

24. 6. 2019

V celostátním kole 33. ročníku Soutěže v programování MŠMT soutěžilo celkem 40 studentů z třicítky středních škol z celé republiky. Ze soukromé Střední školy Informatiky a ekonomie DELTA se do finálového klání probilo hned 5 soutěžících (suverénně nejvíce) a nevedli si vůbec špatně.

Kategorie „Programování webů“

Kategorie „Programování webů“ je tradičně silná disciplína studentů DELTy. Nejlépe se umístil Matěj Půhoný, který coby student teprve 2 ročníku (!!!) skončil 4. v republice. Na 6. místě skončil Luboš Zápotočný (vítěz celostátního kola letošní SOČ) a 13. místo bral Tomáš Faltejsek. Do krajských kol této kategorie se v celé ČR probilo 85 soutěžících.

Kategorie „Vyšší programovací jazyky“

I v této kategorii se probojovali 2 zástupci soukromé školy DELTA až do celostátního kola - Karel Koudelka (3. ročník) a Vítek Falta ze 2. ročníku. Nakonec skončili v nabité konkurenci na 17. resp. 18. místě. Do krajských kol této kategorie se v celé ČR probojovalo celkem 163 soutěžících.

Pětice účastníků celostátního kola Soutěže v programování ze Střední školy informatiky a ekonomie DELTA, Pardubice

DELTA - největší počet účastníků celostátního kola Soutěže v programování

Celostátní kolo Soutěže v programování je bitva výjimečně talentovaných programátorů, kteří jsou obvykle rovnoměrně rozptýleni po všech školách celé republiky. V letošním ročníku pouze 5 škol dokázalo „vychovat“ více než jednoho špičkového programátora, který by se celostátního kola účastnil. Dvě školy „vychovaly“ dvojici, dvěma školám se dokonce podařilo něco neuvěřitelného a „vychovaly“ trojici.

A pak je tu DELTA, za kterou soutěžila pětice. Takovou dominanci jedné školy tato soutěž už hodně dlouho nezažila.

Pánové, všem velká gratulace a díky za skvělou reprezentaci školy. A samozřejmě velké díky letošním absolventům Lubošovi a Tomášovi, kteří už svou účastí neměli co získat - mají u mne v ředitelně jedno kafe :-).

Diplomy - celostátní kolo Soutěže v programování MŠMT