Výběr do Microsoft STC 2018

18. 12. 2017

Praha 18.12.2017: Do studijního programu Microsoftu Studentské trenérské centrum byli letos vybráni 2 studenti z DELTA - SŠIE, konkrétně Tomáš Faltejsek a Vítek Lustyk.

Do studijního programu Microsoftu Studentské trenérské centrum (STC) byli letos vybráni dva studenti soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA, jmenovitě Tomáš Faltejsek a Vítek Lustyk. Karel Koudelka aspoň svým postupem do ústředního kola výběru důrazně zaklepal na bránu. Jako druhák bude mít šanci ještě příští rok. Připojili se tak k Mírovi Vargovi, který je v programu zapojený už od minulého roku.

Co je Studentské trenérské centrum?

STC je dvouletý rozvojový program společnosti Microsoft, do kterého je každoročně vybírána pouze třicítka studentů středních škol z celého Česka. V prvním roce se studenti zaměřují na dokonalé zvládnutí nejnovější verze kancelářského balíku (který v současné době obsahuje již hodně přes 20 aplikací), studenti jsou školeni v prezentačních dovednostech, timemanagementu, řízení týmu a dalších měkkých dovednostech. V druhém roce si volí specializaci buď vývoj software nebo serverové technologie. V průběhu studia skládají mezinárodní zkoušky - v prvním roce Microsoft Office Specialist a ve druhém Microsoft Technology Associate. Nejaktivnější z STC-čkařů mohou získat pozvánku do univerzitního programu MSP (Microsoft student partner).

 

Jiří Formánek

Jiří Formánek
ředitel školy