Trojnásobný postup do republikového finále v Soutěži v programování MŠMT

16. 5. 2019

Do republikového finále v Soutěži v programování MŠMT postoupila z naší školy hned trojice studentů a další dva jsou na prvním náhradnickém místě.

Trojice studentů postoupila na republikové finále v programování

V kategorii vyšší programovací jazyky postoupil do ústředního kola Karel Koudelka (z 23. místa v republice) a v kategorii weby Matěj Půhoný (z 14. místa v republice) a Tomáš Faltejsek (15. místa v republice).

Na prvním náhradnickém místě je v kategorii vyšší programovací jazyky navíc Vítek Falta (26.-29.) a v kategorii weby Luboš Zápotočný (27.-28.), kteří se s velkou pravděpodobností do republikového kola nakonec také podívají.

Do republikového finále se probojuje vždy cca 25 nejlepších programátorů z krajských kol napříč celou republikou. Letos se bude konat v Hradci Králové 21.-23.6.2019. Držíme palce. :-)

Účast v ústředním kole samozřejmě znamená přijetí na všechny IT vysoké školy v Česku bez přijímaček.