Studenti z eDELTy zavedli e-learning pro čtvrtou základku

22. 1. 2014

Pardubičtí studenti zavedli e-learning pro již čtvrtou základní školu. Tentokrát to byla ZŠ Staňkova Pardubice. Jejich požadavek byl e-learning pro předškoláky!

E-learning pro předškoláky na ZŠ Staňkova

Všechny školy se chtějí ukázat ve virtuálním světě internetu v co nejlepším světle. Se zajímavou novinkou přišla pardubická základní škola Staňkova, která na svých webových stránkách představila aplikaci pro předškoláky„Aplikace je na rozhraní hry a výukového programu,“ vysvětluje ředitelka ZŠ Staňkova, Gizela Kostelecká. „Naše paní učitelky mají připravený plný šuplík zábavných úkolů pro předškoláky. Napadlo nás, zda by se to nedalo nějak zpřístupnit z našich webových stránek,“ dodává.

Zavedli e-learning už čtvrté základce

V tom jim pomohli studenti z pardubické střední školy informatiky a ekonomie DELTA„Za poslední dva roky zavádíme e-learning již čtvrté základce, řekl Jiří Formánek, ředitel školy. „Požadavek ZŠ Staňkova byl pro nás zatím největší výzvou. Pro předškoláky jsme museli celou aplikaci dělat hodně grafickou a s co nejjednodušším ovládáním. Kvůli tomu naši třeťáci do e-learningového prostředí instalovali ještě grafické rozšíření,“ vysvětluje Formánek.

Studenti zpracovávali materiály v rámci studentské firmy eDELTA. Někteří to měli jako svojí první brigádu. (Foto: archiv školy)

Jednotlivé úkoly měli studenti připravené od učitelek ze základní školy Staňkova. I tak s tím však bylo poměrně dost práce. „Nejdřív jsme museli vymyslet, jak bude celý úkol na počítači vůbec fungovat. Potom jsme ho rozebrali na stavební kameny, ty jsme graficky upravili a nahráli na server. Vše se pak muselo dát zpět dohromady a pořádně vyzkoušet,“ popisuje svoji práci student Jakub Slanina. „Na jednom úkolu jsme pracovali tak dvě hodiny,“ dokresluje časovou náročnost práce.

Aplikace měly úspěch

Pečlivá práce se dočkala uznání. „Aplikace se nám moc líbí. Naše úlohy na počítači úplně ožily. Ani jsme si nepředstavovaly, že by to mohlo tak pěkně fungovat. Studenti z Delty jsou moc šikovní a moc jim děkujeme,“ neskrývaly nadšení autorky úkolů Monika Schejbalová a Edita Havránková. „Už se těšíme, až si to vyzkoušejí první děti.“

Aplikaci si můžete vyzkoušet na http://zsstankova.delta-studenti.cz Přihlašovací jméno je: predskolak a heslo: ZSStankova_1.

O škole DELTA

Pardubická soukromá Střední škola informatiky a ekonomie DELTA dlouhodobě spolupracuje se základními školami na zavádění e-learningu. Doposud jej zavedla na ZŠ Polabiny 2, ZŠ Prachovice, ZŠ Staňkova a pomáhala se zavedením i na ZŠ v Sezemicích. Její studenti vyhrávají pravidelně soutěže v informačních technologiích. Letos na podzim škola oslaví 20 let své existence. SŠ DELTA je příkladem kvalitní soukromé školy v Pardubickém kraji.

Tiskovou zprávu převzal Pardubický deník (4.2.2014).