Na letošním JuniorFilmu získali studenti DELTY 4 ceny

9. 5. 2023

5. května 2023, Dvůr Králové nad Labem: Na letošním JuniorFilmu uspěly dva filmy našich studentů.

Do letošního ročníku postupové soutěže Juniorfilm (soutěž je zároveň partnerskou předvýběrovou soutěží celostátní soutěže Malé Vize) bylo přijato celkem 102 filmů do 5 kategorií. Naše želízka v ohni byly dva školní filmy: krátká hraná groteska Frederika Černíka a Jaroslava Růžičky Debito Estinto (Splacený dluh) a film Martina Fiebingera Delta stáže Slovensko 2022. Studenti získali celkem 4 ocenění.

Všem studentům blahopřejeme a držíme palce do celostátního kola.

Debito Estinto získalo na Juniorfilmu 2023 celkem 3 ceny. Hlavní cenu za nejlepší kameru (Cena Davida Baldy), 2. cenu odborné poroty (Cena pro autory 15–19) let a čestné uznání dětské poroty (Cena dětské poroty) pro autory od 15 do 19 let.

FilmDelta stáže Slovensko 2022 Martina Fiebingera obdržel čestné uznání odborné poroty Kategorie Kolektivy autorů 12-19 let.

Richard Brun

učitel počítačové grafiky