FVTP 2019 - DELTA dominuje v oboru informatika

20. 2. 2019

Pardubice, 20.2.2019: Všech 5 informatických projektů studentů soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA postupuje do krajského kola soutěže. Dle hodnotitelské komise navíc svojí kvalitou výrazně převyšují informatické projekty z ostatních škol.

V okresním kole XII. ročníku Festivalu vědeckých a technických projektů dětí a mládeže Pardubického kraje postoupilo všech 5 projektů studentů soukromé školy DELTA do krajského kola. Dle hodnotitelské komise navíc svojí kvalitou výrazně převyšovaly ostatní informatické projekty. 

Kluci z projektu Speakers: Tomáš Faltejsek, Michal Havelka a Míra Varga porotcům trošku vyrazili dech. Fungují už jako firma s týmovým vývojem, rozdělení rolí a standardizovanými "výrobními" procesy. „Přesně takhle by firma měla fungovat. K nám chodí absolventi vysokých škol a jejich úroveň mnohdy není valná. Vůbec by mne nenapadlo, že potkám na soutěži středoškoláků takhle vyspělý projekt,“ řekl porotce Karel Schejbal z největší české softwarové společnosti Unicorn.

Projekty pro krajské kolo

  • SPKRS: platforma pro komunikaci mezi speakery a pořadateli různých událostí. Autoři: Tomáš Faltejsek, Michal Havelka a Miroslav Varga.
  • Deskové programování - Narai: stolní hra na výuku základů algoritmizace pomocí kartónových kartiček včetně mobilní aplikace na validace poskládaného kódu. Autor: Filip Botai.
  • Interaktivní výuka programování: webová platforma umožňující výuku programování a automatické testování dovedností studentů. Implementovány dva programovací jazyky: C# a php. Autor: Luboš Zápotočný.
  • Skladová aplikace Junker: komplexní řešení logistiky přípravků a spotřebního materiálu ve společnosti Junker. Serverová část, webové rozhraní a mobilní aplikace. Autoři: Luboš Zápotočný a Vítek Falta.
  • Digitální průvodce arboretem: mobilní aplikace poskytující fotky a textové informace o konkrétním místě (lokalizace pomocí GPS) - implementováno na Hamzově arboretu. Autor: Martin Rohr.

Všem studentům děkuji především za jejich práci na projektech a vzornou reprezentaci školy. A samozřejmě držíme pěsti do krajského kola 13. a 14. března.

Jiří Formánek

Jiří Formánek
ředitel školy

FVTP - všechny naše projekty postoupily do krajského kola

Správce pořizuje fotografie a videa z pořádaných akcí za účelem prezentace akce a informování veřejnosti o činnosti organizace jako veřejné instituce, a to na základě právního titulu veřejného zájmu dle čl. 6 odst. 1, písm. e) Nařízení č. 679/2016 Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Organizace neposkytuje třetím osobám licenci k užití autorského díla dle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Pořízená videa a fotografie je možné stahovat a užívat pouze v souladu s aktuálně účinným zněním zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. V případě toho, že by někdo měl zájem stahovat obsah webových stránek za účelem dalšího šíření či rozmnožování, je potřeba zajistit si souhlas dokumentovaných osob. Organizace nenese odpovědnost za užívání a další zveřejnění fotografií a videí třetími osobami.