Fotoateliér a tablety

20. 11. 2014

Na naší škole vznikl fotoateliér a nová mobilní učebna tabletů.

V Pardubicích vznikají střediska odborných praxí v oborech informační technologie a ekonomika. V jejich prostorách budou studenti středních škol pracovat pod vedením odborníků z firem na reálných projektech. Setkají se tam s praxí již při studiu.

Projekt zastřešuje Česká asociace pro IT služby. Z pardubických škol se do něj zapojila Střední škola informatiky a ekonomie DELTA a Obchodní akademie.

První fotečka rybím okem.

Fotoateliér, programování tabletů a jednodenní workshopy


Vybalujeme tablety - to je radosti :-)

Na Deltě jsou z projektu nadšení. „Vytvořili jsme pro studenty nový fotoateliér a nakoupili patnáct tabletů. To nejdůležitější ale je, že do střediska chodí lidé z firem se studenty pracovat. Profesionální fotograf z firmy eBRÁNA nás učí fotit virtuální prohlídky, lidé z Microsoftu programovat pro tablety. Studenti, kteří se do projektu zapojí, získají proti svým spolužákům velkou výhodu. Taková zkušenost je pro ně k nezaplacení,“ líčí ředitel školy Jiří Formánek.

Na Obchodní akademii se rozhodli především pro pořádání jednodenních workshopů. Pro jejich studenty a studentky jsou připravené například Ekonomický SW v praxi, marketing v praxi, podnikatelský záměr, Prezentační dovednosti apod. Budou probíhat v průběhu celého školního roku.

Projekt je otevřený i pro základní školy

Do projektů se mohou zapojit i nadšenci ze základních škol. „Mohou se připojit do týmu svých starších spolužáků. Na základkách obvykle nemají takové vybavení, jaké můžeme žákům u nás poskytnout. Také jim nemohou nabídnout vedení profesionálů z firem“, dodává Formánek.

Spolupráce škol a firem je přínosem pro všechny

„Veškeré aktivity, které rozšiřují spolupráci středních škol a firem jsou přínosné pro město, pro firmy i pro samotné studenty,“ říká budoucí primátor Martin Charvát, který stál u zrození coworkingového centra GoUP! Startup home, jež se stalo také střediskem odborné praxe pro studenty. Souhlasí s ním i Jiří Janků. „Čím dřív se studenti dostanou k opravdové praxi, tím lépe pro ně i pro firmy. Jsme rádi, když k tomu můžeme jakkoliv pomoci,“ dodává šéf pardubické společnosti eBRÁNA. Slavnostního otevření střediska se kromě zástupců odborné veřejnosti zúčastnili i představitelé pardubického magistrátu a pardubického kraje.

Reportáž Českého rozhlasu Pardubice

Z úvodní konference a našeho střediska udělal reportáž i Český rozhlas Pardubice. Odvysílaná byla v sobotu 22.11.2014 v rámci celé republiky. Můžete si ji poslechnout ZDE.

Jiří Formánek

Jiří Formánek
ředitel školy

Fotogalerie

Správce pořizuje fotografie a videa z pořádaných akcí za účelem prezentace akce a informování veřejnosti o činnosti organizace jako veřejné instituce, a to na základě právního titulu veřejného zájmu dle čl. 6 odst. 1, písm. e) Nařízení č. 679/2016 Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Organizace neposkytuje třetím osobám licenci k užití autorského díla dle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Pořízená videa a fotografie je možné stahovat a užívat pouze v souladu s aktuálně účinným zněním zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. V případě toho, že by někdo měl zájem stahovat obsah webových stránek za účelem dalšího šíření či rozmnožování, je potřeba zajistit si souhlas dokumentovaných osob. Organizace nenese odpovědnost za užívání a další zveřejnění fotografií a videí třetími osobami.