Druhé a dvě třetí místa z krajského kola soutěže v programování

26. 4. 2019

Naši programátoři opět potvrdili svoji špičkovou kvalitu, tentokrát v krajském kole 33. ročníku Soutěže MŠMT v programování. V kategorii Programování webu se v první pětici umístili 2 naši studenti a v kategorii Programovací jazyky dokonce 3.

Bez přijímaček na FIT ČVUT

Úspěch v této soutěži otevírá dveře na všechny IT vysoké školy v republice. Pět nejlepších soutěžích v každé kategorii si zajistí přijetí bez přijímacích zkoušek na asi nejprestižnější z nich - ČVUT FIT v Praze. Z předchozích ročníků mají u nás vysoutěženo už Luboš Zápotočný, Filip Botai a Tomáš Faltejsek a letos se k nim přidali Karel Koudelka, Jirka a Vítek Faltovi a Matěj Půhoný. Pánům patří samozřejmě velká gratulace.

V obou kategoriích soutěžilo celkem 44 studentů z celého Pardubického kraje.

Foto: ČVUT FIT |zdroj: wikipedie (ČVUT FIT)

Výsledky soutěže v programování

Na soutěže od prváku

Snažíme se naše studenty motivovat k účasti na soutěžích už od prvního ročníku. Ze začátku to sice vítězství nebývají, ale studenti postupně nabírají zkušenosti, které zúročí ve vyšších ročnících. Letos jsme do soutěže vyslali 14 prváků a druháků. Někteří hodně příjemně překvapili a ti ostatní získali první bodíky a zkušenosti.

Plichta s 5x větší školou a vítězství 3:0 v SOČce

V letošním ročníku jsme soupeřili pouze s jedinou školou - pětkrát větší SPŠE. Ostatní školy to možná po výsledcích z předchozích let už prostě vzdaly. Uhráli jsme to na plichtu. Vítězství by bylo samozřejmě lepší, ale i remíza se školou, která může vybírat z pětkrát většího množství studentů, docela potěší. ;-)

Vítězství si letos užíváme v asi nejprestižnější středoškolské soutěži - 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti. V kategorii Informatika všechny tři projekty, které postoupily z okresního kola, jsou z naší školy. Takže SOČka IT 3:0.