Čtvrt milionu na vybavení "laborek" z fyziky

30. 3. 2023

Od Eduteam - centra celoživotního vzdělávání dostala naše škola čtvrt milionu na vybavení laborek z elektriky.

Víte, co se stane, když dostane učitel programování a fyziky čtvrt milionu?

Člověk by řekl, že nakoupí třeba 20 tabletů nebo nějaký fakt výkonný server, ale popravdě řečeno, to my už ani nepotřebujeme. Ani ve snu by mne však nenapadlo, že (kromě zdrojů, měřáků a krokodýlů) nakoupí 228 mosazných hřebíčků, 2m smrkové lišty 50x15mm a asi milión různých odpůrků po 3,50 Kč a jiné elektrotechnické drobotiny a celou zimu bude řezat, brousit, lepit a pájet, aby vytvořil učební pomůcky pro studenty. Slovy klasika: "To muselo dát příšernou práci! A při tom..." :-)

Díky tomu si však naši studenti mohou ověřit, jestli Kirchhoffovy zákony skutečně platí a nejsou to jenom pohádky pro velké kluky, vidí, jak opravdu funguje termistor, dioda, kondenzátor, cívka a další elektrotechnické součástky.

Díky moc, EDUgrante.

 

Jiří Formánek

Jiří Formánek
ředitel školy

Fotogalerie z laborky z fyziky - sériové a paralelní zapojení odporů

Správce pořizuje fotografie a videa z pořádaných akcí za účelem prezentace akce a informování veřejnosti o činnosti organizace jako veřejné instituce, a to na základě právního titulu veřejného zájmu dle čl. 6 odst. 1, písm. e) Nařízení č. 679/2016 Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Organizace neposkytuje třetím osobám licenci k užití autorského díla dle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Pořízená videa a fotografie je možné stahovat a užívat pouze v souladu s aktuálně účinným zněním zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. V případě toho, že by někdo měl zájem stahovat obsah webových stránek za účelem dalšího šíření či rozmnožování, je potřeba zajistit si souhlas dokumentovaných osob. Organizace nenese odpovědnost za užívání a další zveřejnění fotografií a videí třetími osobami.