Bobřík informatiky - soutěž se strašným názvem a geniálním obsahem

26. 11. 2013

Nejlépe se umístil Pavel Pinkas, který skončil ze 7.300 studentů v rámci celé republiky na 29. místě. V rámci středních odborných škol byl dokonce třetí. Velká většina soutěžících jsou totiž gymnazisté.

O co příšernější název soutěž má, o to je kvalitnější z hlediska obsahu. Bez znalosti jakéhokoliv programovacího jazyka dokáže velmi dobře otestovat v programování často využívané logické postupy a operace.

V elitní společnosti

Letos jsme se poprvé zúčastnili i my a to v kategorii Junior (1. a 2. ročníky SŠ). Hned v prvním ročníku jsme se dostali do elitní společnosti škol, které mají v pěti procentech nejlepších řešitelů aspoň 3 zástupce. Letos takových škol bylo celkem 43 a z toho pouze 9 středních odborných škol - zbytek tvořila gymnázia. Do první stovky se vešel i Pepa Gajdůšek na 82. místě a v prvních pěti procentech skončili i Zdeněk Tomka (151.) a Matěj Čáp (305.). Blahopřejeme i dalším úspěšným řešitelům: Martinu Burianovi, Marku Radiměřskému a Kubovi Slaninovi a všem děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Naši studenti svými výsledky opět navázali na dlouhodobé úspěchy v soutěžích svých starších spolužáků z předchozích let.

Slavnostní předání diplomů v 1.B proběhlo ve čtvrtek 28.11.2013.