Bobřík informatiky 2019 - největší dosavadní úspěch

19. 11. 2019

V kategorii Junior se umístil Samuel Balcar společně s Martinem Peterou s plným počtem bodů na děleném 1. místě v celé ČR (z 11.543 soutěžících) a v kategorii Senior se David Domkář umístil na děleném prvním místě v Pardubickém kraji (v rámci celé ČR byl 73. z 6.258 soutěžících).

Letošní ročník byl prozatím nejúspěšnější v historii školy.

Kategorie Junior - studenti 1. a 2. ročníků

V kategorii Junior dosáhli plný počet bodů hned dva naši studenti. Konkrétně Samuel Balcar a Martin Petera čímž se samozřejmě umístili na děleném 1. místě v rámci celé ČR. (Aby zas tak nezpychli, tak s nimi stejného výsledku dosáhlo dalších 87 soutěžících. :-)) Samuel Balcar však plného počtu bodů dosáhl v poměrně sympatickém čase - asi čtvrt hodiny před koncem a jelikož čas je pomocné kritérium při rovnosti bodů, byl by ve výsledkové listině rozhodně "někde hodně nahoře".

Letos byla kategorie Junior nějaká lehčí. 30% všech řešitelů (v rámci ČR) se stalo úspěšnými řešiteli (překonali hranici 120 bodů). Na soukromé škole DELTA bylo toto číslo ještě o 20% vyšší a úspěšnými řešiteli se stalo 23 z celkem 46 zapojených soutěžících. Jmenovitě to byli: Samuel Balcar, Martin Petera, Matyáš Linhart, Kryštof Krátký, Jan Volhejn, Daniel Kopecký, Vojtěch Žák, Marek Kyncl, Kryštof Kulhánek, Jiří Ullrich, Martin Bíško, Martin Dobruský, Viktor Skořepa, Zuzana Dvořáková, Martin Klíma, Lukáš Mervart, Jaroslav Petřek, Martin Fiebinger, Cyril Šumbera, Adam Nakvetauri, Jan Pilař, Matěj Beran a Marek Fadrný.

Kategorie Senior - studenti 3. a 4. ročníků

V kategorii Senior má soukromá škola Delta "pouze" vítěze krajského, kterým se stal David Domkář ziskem 148 bodů. O 4 bodíky předhonil loňského hegemona kategorie Junior Matěje Ruffera, který v seniorské kategorii v Pardubickém kraji skončil letos čtvrtý.

Kategorie Senior má i celostátní kolo a do něj ze školy DELTA letos postupuje hned 6 soutěžících. Jmenovitě to jsou: David Domkář, Matěj Ruffer, Robin Řepka, Lukáš Vacek, Matěj Půhoný a Vladimír Votava. Celostátní kolo proběhne 28.ledna 2020. Všem postoupivším budeme držet pěsti - v celostátním kole se soutěží o docela zajímavé ceny. :-)

Celostátní kolo kategorie Senior

Na celostátní kolo nakonec dorazila z naší školy pětice studentů: David Domkář, Matěj Ruffer, Lukáš Vacek, Matěj Půhoný a Vladimír Votava. Nejlépe skončil Lukáš Vacek se 196 body a dalším úspěšným řešitelem byl Matěj Ruffer se 173 body. O jediný bodík pod hranicí pro úspěšné řešitele skončil vítěz předchozího kola David Domkář se 149 body. Všem studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejem k dosaženým výsledkům.

O soutěži Bobřík informatiky

Bobřík informatiky (www.ibobr.cz) je celosvětová soutěž informatického myšlení. S kolegy se léta přeme o to, co vlastně "měří".  Dlouhodobě nám nějak nevychází přímá úměra mezi programátorskými dovenostmi studentů ve škole a výsledky v soutěži. A i náš legendární student Pepa Gajdůšek (který jinak vyhrál snad každou soutěž), v Bobříkovi nikdy neexceloval (nebyl špatný ale byli zde i lepší).

Soutěž možná měří míru talentu/inteligence/programátorského nadání??? Ale aby byl z člověka opravdu dobrý programátor, tak inteligence sama o sobě nestačí. Chce to prostě programovat, programovat a zase programovat.