Informatici z DELTY letos odmaturovali nejlépe z celé republiky

08.09.2017 16:05

Výsledky státních maturit 2016/17

Z celkem 228 škol, kde se letos maturovalo v technických oborech, skončili nejlépe informatici z pardubické soukromé školy DELTA. V matematice byli první, v angličtině skončili 7. a v českém jazyce 10.

CERMAT nedávno zveřejnil výsledky škol u státních maturit. Seřadili jsme technické školy z celé České republiky podle tzv. mediánu. Narozdíl od prostého průměru, který může být výrazně ovlivněn "geniálními" studenty (a nebo i na druhou stranu) medián ukazuje to, jakých výsledků dosáhl průměrný student (zkrátka student, který je svými výsledky přesně "uprostřed"). Studenti pardubické soukromé školy informatky a ekonomie DELTA excelovali. Umístili se v první desítce technických škol ve všech třech zkouškách. To se nepovedlo ani jedné škole v republice, ba co víc, žádné škole se to nepodařilo byť jen ve dvojici předmětů.

Nejlepší výsledky v Pardubickém kraji

V Pardubickém kraji dosáhli maturanti soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA nejlepších výsledků ze všech technických škol ve všech 3 zkouškách (ďidaktických testech z českého jazyka, anglického jazyka i matematiky)

​Český jazyk

Výsledky didaktického testu z českého jazyka - srovnání technických škol Pardubického kraje Výsledky didaktického testu z českého jazyka - srovnání technických škol Pardubického kraje

Anglický jazyk

Výsledky didaktického testu z anglického jazyka - srovnání technických škol Pardubického kraje Výsledky didaktického testu z anglického jazyka - srovnání technických škol Pardubického kraje

Matematika

Výsledky didaktického testu z matematiky - srovnání technických škol Pardubického kraje Výsledky didaktického testu z matematiky - srovnání technických škol Pardubického kraje

Výsledky maturantů spíše odpovídají gymnáziu

Výsledky letošních maturantů spíše odpovídají studentům gymnázií. V porovnání s gymnázii Pardubického kraje skončili v matematice druzí, v angličtině pátí a pouze v českém jazyce až na čtrnáctém místě. To je však dáno výrazně nižším zastoupením děvčat, které bývají přeci jenom v českém jazyce lepší.

Matematika - srovnání s gymnázii

Výsledky didaktického testu z matematiky - srovnání 4-letých oborů gymnázií Pardubického kraje Výsledky didaktického testu z matematiky - srovnání 4-letých oborů gymnázií Pardubického kraje

Anglický jazyk - srovnání s gymnázii

Výsledky technických škol za Českou republiku