Vernisáž výstavy fotografií studentů z Broumovského plenéru

25. 1. 2024

V Paláci Pardubice jsme uspořádali 14ti denní výstavu nejlepších fotografií studentů pořízených v minulém roce na plenéru v Broumovském klášteře.

24.1.2024, Pardubice: V nejrušnější části Pardubic - v Paláci Pardubice, proběhlo včera slavnostní zahájení výstavy studentských fotografií z Broumovského plenéru. Pardubická veřejnost může dva týdny obdivovat, jaké fotky dokáží vytvořit studenti už ve svých 16-17ti letech. Vystavená díla jsou vybrána z více než tisíce studentských fotografií. „Je fajn, že můžu své fotky ukázat i jinde než jen ve škole,“ těší jednoho z mladých fotografů Matyáše Tázlara.

Na týdenní fotografické plenéry jezdí studenti 1. ročníků SŠ DELTA pravidelně. Letos prý pojedou do Litomyšle. „Základy fotografování učíme na týdenním kurzu. Studenti stráví s foťákem klidně i 6 hodin denně a ta 'výuka' může být mnohem intenzivnější,“ říká učitel počítačové grafiky Richard Brun, který na škole plenéry zavedl.

Myšlenka na uspořádání veřejné výstavy napadla samotné studenty. „Přišel za mnou Mára Hlava z 2.B, že by bylo skvělé uspořádat z fotek veřejnou výstavu. Ale ne v nějaké 'zastrčené' galerii, ale rovnou v centru Pardubic - v Paláci Pardubice - a ono to kupodivu šlo,“ svěřuje se hlavní organizátorka výstavy a třídní učitelka 2.B Štěpánka Nováková.

„Máme neuvěřitelně šikovné studenty. Chválím je, kudy chodím,“ říká ředitel školy Jiří Formánek. „Ale obrovské poděkování patří také jejich pedagogům, že pro ně vymýšlejí a realizují takové akce, jako jsou plenéry a pak i výstavy. Studenti se naučí, že pro ně práce nekončí cvaknutím spouště a že i příprava fotek pro výstavu, jejich tisk, instalace, že to vše k jejich profesi patří. V neděli studenti s panem učitelem Danielem Václavíkem připravovali výstavu až do půl dvanácté do noci,“ dodává Formánek.

„Velké díky patří také Filipu Kopeckému, který pořizoval skvělou fotodokumentaci z vernisáže. Je vidět, že to už je skutečný profík,“ chválil dalšího studenta ředitel.

Stránka pro hlasování

Pokud byste chtěli hlasovat, které tři fotografie se Vám líbí nejvíce, naprogramoval pro vás Michael Kolakovský (jehož fotografie jsou také součásti výstavy) speciální hlasovací stránku:

Fotogalerie z vernisáže výstavy studentských fotografií