Aktuality/Blog

Rozvrhy na školní rok 2019/20

Podívejte se, jaké rozvrhy jsme pro vás připravili na školní rok 2019/20.

DELTA dominovala v celostátním kole Soutěže v programování MŠMT

V celostátním kole 33. ročníku Soutěže v programování MŠMT soutěžilo celkem 40 studentů z třicítky středních škol z celé republiky. Ze soukromé Střední školy Informatiky a ekonomie DELTA se do finálového klání probilo hned 5 soutěžících (suverénně nejvíce) a nevedli si vůbec špatně.

Vítězství v celostátním kole SOČ 2019 v oboru Informatika

Opava, 14.-16.6.2019: Luboš Zápotčoný zvítězil v celostátním kole 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika. Soukromá škola DELTA tak obhájila 1. místo Daniela Krejčího z loňského roku.

Trojnásobný postup do republikového finále v Soutěži v programování MŠMT

Do republikového finále v Soutěži v programování MŠMT postoupila z naší školy hned trojice studentů a další dva jsou na prvním náhradnickém místě.

1. a 2. místo v krajském kole SOČ a postup do celostátního kola

V 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti v oboru 18 - Informatika v krajském kole zvítězil projekt Luboše Zápotočného a druzí byli SPKRS - Tomáš Faltejsek, Michal Havelka a Míra Varga.

Přijímací řízení 2019/20 - 2. kolo

Vyhlašujeme 2. kolo přijímacího řízení na obor 18-20-M/01 Informační technologie. Kritéria jsou následující: z přijímacího testu z matematiky minimálně 22 bodů; z obou přijímacích testů v součtu minimálně 47 bodů.

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2019/20

Průměrný bodový zisk uchazečů na naši školu z přijímací zkoušky z matematiky byl 26,51 bodů a z českého jazyka 29,43 bodů. Pro splnění kritérií přijímacího řízení pro první kolo jste tedy potřebovali z matematiky získat minimálně 20 bodů a z českého jazyka 23 bodů. Pojďte se podívat, jak jste dopadli.

Druhé a dvě třetí místa z krajského kola soutěže v programování

Naši programátoři opět potvrdili svoji špičkovou kvalitu, tentokrát v krajském kole 33. ročníku Soutěže MŠMT v programování. V kategorii Programování webu se v první pětici umístili 2 naši studenti a v kategorii Programovací jazyky dokonce 3.

Oponenti z firem a vysokých škol

Závěrečné práce našich maturantů oponovali lidé z vysokých škol a firem. Určitě není na škodu, když se na vaši práci podívá například proděkan pro studijní záležitosti Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze Ing. Miroslav Balík, Ph.D. nebo předseda Jednoty školských informatiků z MFF UK Mgr. Daniel Lessner, Ph.D.

Postup na Vernadského soutěž do Moskvy

8.-12.dubna, Rusko, Moskva: Martin Rohr a Vít Falta ze soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA byli vybráni mezi pětici mladých talentů z Pardubického kraje, kteří jeli představit své projekty na soutěž do Moskvy.

SOČ 2019 všechny 3 projekty z DELTY postoupily do krajského kola

V oboru 18 - Informatika postoupily do krajského kola pouze projekty ze soukromé SŠ informatiky a ekonomie DELTA.

Ceny na Expo Science AMAVET 2019

4.-5. dubna 2019, Praha: Ve finále Expo Science AMAVET získali Luboš Zápotočný zvláštní cenu Intel Excellence in Computer Science Award a Filip Botai cenu děkana Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT.

Úspěšný debut mladého filmaře

22.-23. března 2019, Dvůr Králové nad Labem: Zdeněk Picpauer úspěšně debutoval na celostátní přehlídce filmové tvorby Zlaté slunce 2019 ve Dvoře Králové nad Labem. Se svojí prvotinou "Tico-tico no Fubá aneb co se může přihodit" zvítězil v českém zemském kole a postoupil do celostátního kola do Blanska.

Největší úspěch DELTY v soutěži FVTP v její dosavadní historii

Všech pět projektů ze soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA postoupilo do národního finále Expo Science AMAVET na Akademii věd v Praze. Navíc dva studenti postoupili i na Vernadského soutěž do Moskvy.

FVTP 2019 - DELTA dominuje v oboru informatika

Pardubice, 20.2.2019: Všech 5 informatických projektů studentů soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA postupuje do krajského kola soutěže. Dle hodnotitelské komise navíc svojí kvalitou výrazně převyšují informatické projekty z ostatních škol.

Maturitní ples Delty 2019

Pardubice, 25. ledna 2019: Letošní maturitní ples se konal v duchu dvacátých let minulého století, době bujarých večírků a oslav. Byl monstrózní a doufáme, že si jej všichni užili.

Lyžák 2019

27 studentů prvního ročníku vyrazilo na 5-ti denní kurz na lyžařský a snowboardový kurz do Velké Úpy. Počasí nám přálo, celý týden bylo kolem nuly a hlavně spousta prašánku.

Národní kolo KoduCup Česko 2018

10. ledna 2019, Pardubice: Delta - Střední škola informatiky a ekonomie pořádala již 3. ročník soutěže v programování žáků základních škol v prostředí Microsoft Kodu Game Lab. Podle Miroslava Dvořáka ze společnosti Microsoft se letošního ročníku zúčastnilo přes 350 soutěžících. Do finále postoupilo 38 soutěžících z devatenácti škol z celé republiky.

Přihlášky - stáže Londýn 2019

A je to tady. Otevíráme přihlášky na praxe do Londýna pro příští rok - září 2019.

Mladý talent Pardubického kraje 2018

V letošním vyhlašování nejlepších studentů Pardubického kraje měla střední škola informatiky a ekonomie DELTA hned dva oceněné. Byli jimi Miroslav Varga a Daniel Krejčí.