Aktuality/Blog

Vandalismus v Automatických mlýnech

Studenti SŠ DELTA škola Pardubice posprejovali fasádu památkově chráněné budovy Automatické mlýny architekta Gočára. Majitel objektu Ing. Smetana zuří.

2. ročník soutěže studentských krátkých filmů Pardubický kraťas

23.3.2023 Pardubice: DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie uspořádala 2. ročník soutěže studentských krátkých filmů Pardubický kraťas.

Výsledky soutěže Pardubický hacker 2023

Známe letošního vítěze soutěže v programování žáků základních škol Pardubický hacker.

Pardubický hacker 2023 - postup do celostátního finále

Pořádáme celostátní finále soutěže v programování pro žáky základních škol.

Krajský výběr do studijního programu Microsoftu

Na soukromé škole informatiky a ekonomie DELTA proběhl krajský výběr do dvouletého studijního programu Microsoft Student Training Centre.

Funovation Hac22: Pardubický maraton v programování

24 hodinový programátorský maraton nad městskými daty Pardubic

Podzimní východočeské programátorské hackathony 2022

Pozvánka na pardubický Funovation Hac22 a královéhradecký Hackathon

1. ročník soutěže studentských krátkých filmů Pardubický kraťas

07.04.2022, Pardubice: Na Střední škole informatiky a ekonomie DELTA Pardubice proběhl 1. ročník soutěže studentských krátkých filmů Pardubický kraťas.

Vizualizace aktuální polohy vozů Pardubické MHD

Studenti 3. ročníku Jan Volhejn a Jakub Kacálek připravili pro Dopravní podnik města Pardubice on-line vizualizaci pohybu vozů MHD. Při čekání na zastávce si můžete zjistit, kde přesně se "váš" autobus právě zasekl.

Výběr do studijního programu Microsoft Student Training Centre 2019-21

Přihláška do školního kola výběru do studijního programu Microsoft Student Training Centre 2019-21

Národní kolo KoduCup Česko 2018

10. ledna 2019, Pardubice: Delta - Střední škola informatiky a ekonomie pořádala již 3. ročník soutěže v programování žáků základních škol v prostředí Microsoft Kodu Game Lab. Podle Miroslava Dvořáka ze společnosti Microsoft se letošního ročníku zúčastnilo přes 350 soutěžících. Do finále postoupilo 38 soutěžících z devatenácti škol z celé republiky.

Výběr do Microsoft STC 2019

V úterý 27.11.2018 proběhl na soukromé škole DELTA výběr nominantů za Pardubický kraj do celostátního výběru do studijního programu Microsoft Student Training Centre.

1. ročník Hackathonu BBC micro:bit

V letošním roce zorganizovala soukromá Střední škola informatiky a ekonomie DELTA největší programátorskou akci ve svých dějinách. Pojmenovala ji Hackathon BBC micro:bit. Včetně školních kol se jí zúčastnilo 309 žáků z 27 základních škol a v roli lektorů se do ní zapojilo dalších 50 studentů z 5-ti středních škol zaměřených na informatiku.

KODU Cup 2017

Zatímco jinde se pořádají předvánoční akademie a besídky, studenti 1. ročníku soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA zorganizovali 2. ročník Microsoft Kodu Cup Česko.

Regionální kolo hackathonu BBC micro:bit

Pardubice, 18.12.2017: Na soukromé Střední škole informatiky a ekonomie DELTA proběhlo regionální kolo hackathonu BBC micro:bit.

Akademie programování Kodu Game Lab 2017

Letos vyrazili studenti DELTY na 7 základních škol učit programování v Kodu Game Lab. Tentokrát ne pro CzechITas ale pro světový gigant v informačních systémech německý SAP.

Hackathon BBC micro:bit

9.10.2017 pořádáme 1. hackathon v programování BBC micro:bitu. Akce je určená zájemcům o počítače ze základních škol, kteří se chtějí naučit pracovat s novou deskou micro:bit.

Organizovali jsme finále Kodu Cupu Česko

Pardubice, 16.12.2016: Na Fakultu elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice se tento pátek sjelo přes 40 příslušníků programátorského dorostu z téměř dvaceti škol z celé republiky. Konalo se zde finále historicky prvního Kodu Cupu Česko.

Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice hostila ajťáky ze StudNETu

Ajťácké soutěže byly doteď hlavně v Praze a Brně. S tím jsme se nehodlali spokojit, protože srdcem republiky jsou přeci Pardubice!!! Založili jsme soutěž středoškolských IT projektů Czech StudNET Awards.