Vandalismus v Automatických mlýnech

19. 4. 2024

Studenti SŠ DELTA škola Pardubice posprejovali fasádu památkově chráněné budovy Automatické mlýny architekta Gočára. Majitel objektu Ing. Smetana zuří.

Nebojte, je to jenom takový reklamní vtip. :-) Musím ale říct, že když mi přišel mail od mého kolegy, tak ve mně pěkně hrklo. A právě o to "hrknutí" jsem se s vámi nakonec rozhodl podělit. Pro jistotu - jedná se samozřejmě o úpravu fotky ve Photoshopu.

Celostátní studentská filmová soutěž Pardubický kraťas III. ročník jde do finále.

Do letošní soutěže se přihlásilo celkem 68 autorů se 76 filmy celkem a 34 škol z celé republiky.

Porotci vybírají nejlepší filmy pro nominaci celkem v sedmi kategoriích:

• Krátký hraný film,
  • Animovaný film,
  • Videoklip a YouTube videoprezentace,
  • Juniorské filmové okénko pro studenty 2. stupně ZŠ,
  • Krátké filmy vytvořené žáky 2. stupně ZŠ společně s pedagogy,
  • Snímky studentů středních uměleckoprůmyslových škol,

Speciální soutěžní kategorie pro školy z Pardubic a Pardubického kraje:

• Krátký film na téma "Naše škola, naše město Pardubice, náš Pardubický kraj".

Slavnostní vyhlášení a setkání autorů vítězných snímků s porotou a zástupci partnerů proběhne ve středu 24.4.2024 v Pardubicích - Gočárova galerie v Automatických mlýnech. Součástí soutěže Pardubický kraťas 2024 jsou i pracovní workshopy a přednášky v objektu vzdělávacího centra Sféra. Pro studenty a začínající autory připravili lektoři krátké kurzy a povídání na téma animování, filmový dokument, natáčení videoklipů, současná filmová technika a práce kameramana.

Ištařina brána - Pardubický kraťas

3. ročník Pardubického kraťasu proběhne v Automatických mlýnech.

I v letošním roce záštitu poskytli pan náměstek hejtmana Pardubického kraje pro kulturu Ing. Roman Línek, MBA a pan primátor statutárního města Pardubice Bc. Jan Nadrchal. I v letošním roce soutěž finančně podpořili Elektrárny Opatovice, a.s. a věcné dary poskytne FOMEI s.r.o. Hradec Králové.

Záznam ze slavnostního předávání cen a další informace o soutěži naleznete na portálu soutěže www.pardubickykratas.cz.

Děkujeme všem autorům a sponzorům a těšíme se na vítězné snímky.