Aktuality/Blog

Dopravní podnik města Pardubic a.s. započal spolupráci se SŠ informatiky a ekonomie Delta

Pardubice, 4. března 2015: Dopravní podnik města Pardubic a.s. začal spolupracovat na zvýšení bezpečnosti IT technologií s šestnáctiletým studentem soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA, Josefem Gajdůškem.

Přichází další výsledková sezóna a jsou tady první letošní úspěchy na soutěžích

Tak k nám pomaličku přichází jaro a už se ptá, co že jsme to dělali na podzim a v zimě. Pracovali jsme, pilně jsme pracovali. A jsou tady první výsledky.

Pepa Gajdůšek zvítězil v Code-in a pojede do centrály Googlu

Google Code-in je mezinárodní programátorská soutěž vyhlašovaná společností Google pro studenty ve věku 13-17 let.

Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice hostila ajťáky ze StudNETu

Ajťácké soutěže byly doteď hlavně v Praze a Brně. S tím jsme se nehodlali spokojit, protože srdcem republiky jsou přeci Pardubice!!! Založili jsme soutěž středoškolských IT projektů Czech StudNET Awards.

Fotoateliér a tablety

Na naší škole vznikl fotoateliér a nová mobilní učebna tabletů.

Školní kolo PIšQworek

Ve čtvrtek se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže ve hře PIšQworky. Do oblastního kola postoupil tým Prohráli.

Ocenění nejlepších studentů Pardubic za školní rok 2013/14

Tři naši studenti obdrželi čestná uznání od Magistrátu města Pardubice spojená s finanční odměnou.

Virtuální prohlídky s eBRÁNou

V eDELTě jsem přemýšleli, jaký další produkt bychom zavedli. Napadly nás virtuální prohlídky. A učí nás to eBRÁNA.

Robotika s Univerzitou Pardubice: 1. sezení

První sezení předčilo všechna očekávání. Odcházeli jsme o půl osmé večer a domů se nám opravdu nechtělo.

Výsledky u státních maturit

Srovnání technických oborů v Pardubickém kraji podle výsledků u státních maturit.

Soutěž MŠMT v programování

Pardubická Střední škola informatiky a ekonomie DELTA upevňuje své pozice v programátorských soutěžích. V celostátním kole obsadil Michal Fikejs 4.-5. místo a Josef Gajdůšek skončil 7.

Kroužek robotiky s Univerzitou Pardubice

Chcete si postavit vlastního robota?
Rádi byste jej naučili sumo?
Chcete, aby si našel cestu bludištěm?
- Přihlašte se na kroužek robotiky!

Praxe studentů v eBRÁNě

Kolik práce je možné stihnout za dvoutýdenní praxi? Studenti pardubické Střední školy informatiky a ekonomie DELTA na praxi ve společnosti eBRÁNA zvládli dokončit dva ucelené projekty.

Naši fotbalisté skončili stříbrní

Na 11. Mistrovství České republiky soukromých škol v halové kopané naši fotbalisté vybojovali historický úspěch. Po loňském bronzu skončili letos stříbrní.

Dvojnásobné vítězství v krajském kole Soutěže v programování

Letošní 28. ročník Soutěže v programování vyhlašovaný MŠMT ovládli programátoři z naší školy. V krajském kole zvítězili v obou kategoriích. Tvorbu webu vyhrál Michal Fikejs (3.B) a kategorii Programování zcela ovládl Josef Gajdůšek (1.B).

Přijeli francouzští studenti

Skupina třinácti studentů z prvního ročníku francouzského Lycea Emila Combese v Pons přijela na desetidenní pracovní návštěvu svých pardubických spolužáků z naší školy.

Letošní sklizeň úspěchů v soutěžích je obzvlášť bohatá

"Soutěžní sezóna" ještě nekončí, ale už teď je možné konstatovat, že se dostavily největší úspěchy v dosavadní historii naší školy.

DELTA zopakovala úspěch z loňska - i letos 2x Národní finále EXPO SCIENCE AMAVET 2014

Kateřina Kopcová s počítačovou hrou Reversi a Josef Gajdůšek s návrhem automatického skladiště postupují do národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2014.

ProjectSoft HK, a.s. má zájem o spolupráci

Královehradecká společnost ProjectSoft HK, a.s. zabývající se automatizací ve výrobních podnicích má zájem o brigády a praxe našich studentů. Přišli představit svoji firmu.

Pardubické školy ukáží Česku jak spolupracovat s IT firmami

Pardubická střední škola DELTA zvítězila v celorepublikovém výběrovém řízení na pilotáž spolupráce škol a firem v evropském projektu POSPOLU.