Aktuality/Blog

Adaptační kurz 2015

Zbraslavice, Starý rybník 2. - 4. 9. 2015: Tak máme za sebou další adaptační kurz. Letos konečně po dvou letech zase krásně. (Navzdory všem předpovědím).

Na podzim vyrazíme do Anglie

Na podzim pojede 40 žáků naší školy do Anglie. Konečně už známe termín! Londýn nás čeká 25.10. - 31.10.2015.

Stříbro z 12. ročníku mezinárodního Robotického dnu putuje do Pardubice

Praha, 13.-14. června 2015: Tým našich studentů: Tomáš Mayer, Jakub Slanina a Ondra Sokol skončil stříbrný na 12. Mezinárodním robotickém dnu v nabité konkurenci. Jejich robot se jmenoval "Praefectum".

Tři pardubičtí studenti se účastnili Mekky StartUpů - letošního Pioneers Festivalu

Vídeň, 29. května 2015: Mladí programátoři se svými projekty, investoři se svými milióny a zavedené firmy hledající zajímavé nápady se potkali poslední květnový víkend ve Vídni. Z České republiky byli tři nejmladší účastníci z naší školy.

Akademie programování Microsoft - KODU

Nový projekt reaguje na očekávání, že do roku 2020 bude v Evropské unii chybět na 825 000 ICT odborníků. Do prvního ročníku se zapojilo 700 žáků a studentů.

Studenti z DELTY zopakovali dvojnásobný triumf v soutěži programování MŠMT

V krajském kole soutěže v programování vyhlašované MŠMT naši studenti zopakovali dvojnásobný triumf z loňského roku a zvítězili v obou kategoriích (programování i webové aplikace). V celostátním kole skončil Josef Gajdůšek na 6. místě.

Trojice pardubických studentů má místo v Czech Pioneers Busu

Úspěchů našich studentů si všiml pražský StartUp Home TechSquare a Czech ICT Alliance a sehnali nám 3 volňásky na Pioneers Festival ve Vídni.

Francie - poslední den a návrat

Na závěr našeho pobytu pro nás Francouzi zorganizovali party. Cestou zpět jsme se stavili na Eiffelovce.

Francie - den 10.

Ve Francii je krásné žít, ale pracovat bych zde nemohl.

Francie - den 9.

Prohlídka Futuroskopu byla naprosto úžasná. Něco takového zkrátka v Česku zatím není. 4D Minimojové byly vyhlášeni nejlepší atrakcí na světě.

Francie - den 8.

Po víkendu mírně odpočinkový program: dopoledne práce na projektu a odpoledne výlet na Chateau de Crazannes.

Francie - víkend na ostrově Île d'Oléron

Ve zkratce: ústřicová farma, pádlování na prkně, prohlídka lesa, návštěva majáku a piknik na pláži.

Francie - den 5.

Navštívili jsme jadernou elektrátnu v Blayais, Citadelu de Vauban a starobylou rybářskou vesničku téměř u Atlantiku Talmont sur Gironde.

Francie - den 4.

Dnešní den jsme strávili v Bordeaux. Dopoledne prohlídkou výzkumného centra CENBG (Centre Etudes Nucléaires de Bordeaux Gradignan) a odpoledne prohlídkou města.

Francie - den 3.

Dopoledne jsme zpracovávali data z detektorů kosmického záření, pak slavnostní přivítání na radnici a odpoledne Lov mrchožroutů.

Výměnný pobyt ve Francii - den 2.

Po přivítání ředitelem školy a prohlídce následovala exkurze do města Cognac do výrobny nejlepšího koňaku na světě rodinné firmy Martell.

Výměnný pobyt ve Francii - cesta a den 1.

Uff. Cesta je úspěšně za námi. Studenti jsou v rodinách a zítra ráno začíná oficiální program.

Bronz z letošního JuniorInternetu putuje do Pardubic

Praha, 28.3.2015: Mládí vpřed! Na letošním JuniorInternetu obsadil Daniel Krejčí z 1.B třetí místo.

FVTP 2015 - 2 projekty ve finále Expo Science AMAVET

Nejlepší žáci základních a středních škol se utkali se svými projekty v 8. ročníku Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Dva projekty od nás postupují do finále.

Soutěž v programování - okresní kolo letos 1. a 3. místo a další 4 v první desítce

Pardubice, 11.3.2015: V letošním již 29. ročníku soutěže MŠMT v programování postupuje 6 žáků z naší školy do krajského kola. Obsadili 1., 3., 6., 7., 8. a 10. místo.