Jak se budou podávat přihlášky přes nový systém DiPSy?

22. 1. 2024

Prohlédněte si krátká videa, jak se budou letos podávat přihlášky na střední školy a jak funguje algoritmus umístění na školu. Na obou videích spolupracoval student 2. ročníku naší školy Lukáš Žďárský.

Přihláška v DiPSy a jak na ni?

Nový algoritmus přijímaček

Na tvorbě obou oficiálních videí CERMATu k přijímacím zkouškám výraznou měrou spolupracoval student 2. ročníku DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, Pardubice - Lukáš Žďárský. Podle předem připraveného scénáře video natočil a původně i namluvil. Zvukovou stopu pak CERMAT nechal přemluvit od tiskové mluvčí. (Přeci jenom jsme IŤáci a ne profesionální herci. :-))

Přijde mi neuvěřitelné, že 17ti letý student dokáže svou šikovností pomoci 100tisícům uchazečů na střední školy.

Systém Tau - procvičování příkladů z předchozích přijímaček

Pokud si chcete procvičit příklady z přijímaček z předchozích let, můžete využít oficiální systém CERMATu https://tau.cermat.cz/. O letních prázdninách mezi 1. a 2. ročníkem jej vytvořil náš student Ondřej Krejčí.

Logo DiPSy - studentská práce

Kromě videí a systému na procvičování se studenti podíleli i na tvorbě loga pro digitální přihlašovací systém DiPSy. Do školní soutěže o návrh loga se zapojilo 21 studentů. Zde jsou vítězové:

1. Michael Kolakovský 2.B,
  2. Ondřej Krejčí 2.A,
  3. Adéla Vrzáková 1.A

Z kombinace 2. a 3. loga nakonec vzniklo oficiální logo DiPSy.

Ze spolupráce s Cermatem jsme hodně nadšení. Není úplně běžné, aby práci 16-17ti letých studentů viděly desítky tisíc lidí. Je to pro ně obrovská zkušenost a skvělý start do jejich pracovní kariéry.