Akademie programování Microsoft 2015

13.11.2015 14:41

Akademie programování Microsoft 2015

I letos se Střední škola informatiky a ekonomie DELTA aktivně zapojuje do Akademie programování Microsoft. Její studenti povedou lokální akademie na vybraných základních školách v Pardubickém kraji.

„Projekt si klade za cíl rozšířit povědomí o kódování na českých školách, naučit děti zábavnou formou základy programování, a zvýšit tak uplatnitelnost dnešní mládeže na budoucím trhu práce“, říká Martina Bulánková, ze společnosti Microsoft, která celou kampaň zaštiťuje. Akademie probíhá v rámci desetihodinových workshopů zaměřených na programování her v KODU a je pro školy i jejich žáky zcela zdarma.

Základní škoy se stále mohou přihlásit

„Oslovili jsme pardubické základní školy s nabídkou, že u nich zřídíme lokální akademie programování,“ popisuje Jiří Formánek, ředitel soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA. „Jedinou podmínkou je zorganizování skupiny alespoň deseti žáků, kteří mají zájem o IT a chtěli by si zkusit programovat. Zatím se přihlásily 4 školy, ale ještě takové dvě bychom kapacitně zvládli,“ dodává Formánek.

Možnost přihlášení je ZDE.

Příležitost pro studenty i žáky

Pro studenty je to také příležitost, jak potrénovat své prezentační dovednosti a vyzkoušet si spolupráci s firmou Microsoft. Žákům základních škol se zase otevírá možnost potkat se s programováním zábavnou formou.

Zajímavé odkazy k Akademii programování MicrosoftNapište nám

Rychlý kontakt

DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.
Ke Kamenci 151, 530 03 Pardubice

Pracovní doba:
7.00–11.30, 12.00–15:00
466 611 106,
605 192 007

Přidej se k nám na facebooku

© 2019, DELTA - SŠIE, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑