Aktuality/Blog

Vítězem v soutěži FOTOSTART na téma Krajina mého srdce je student naší školy Zdeněk Picpauer

Aneb i v době globální pandemie přicházejí do naší školy dobré zprávy... Vítězný snímek Zdeňka Picpauera Plavba meandrem řeky Vltavy  ohodnotila porota maximálním počtem 100 bodů. Gratulujeme!

Do krajského kola FVTP 2020 postoupilo z DELTY všech 6 projektů

V Pardubickém kraji se informační technologie stávají nosným technickým oborem.

Josef Kahoun se dostal do dvouletého studijního programu Microsoftu STC

Pepa byl vybrán z více než 500 zájemců z celé republiky a navázal na naše dva loňské maturanty. Bude se dva roky školit v technologických novinkách Microsoftu a zlepšovat své softskills.

Luboš Zápotočný mezi nejlepšími středoškolskými studenty Pardubického kraje 2019

Ani letos nechyběl mezi nejlepšími studenty Pardubického kraje zástupce naší školy. Letos to byl Luboš Zápotočný - vítěz celostátního kola 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti.

2. místo z brněnského Merkur PerFEKT Challenge 2019

Tým studentů školy DELTA získal stříbro z letošního ročníku robotické soutěže Merkur PerFEKT Challenge 2019.

Bobřík informatiky 2019 - největší dosavadní úspěch

V kategorii Junior se umístil Samuel Balcar společně s Martinem Peterou s plným počtem bodů na děleném 1. místě v celé ČR (z 11.543 soutěžících) a v kategorii Senior se David Domkář umístil na děleném prvním místě v Pardubickém kraji (v rámci celé ČR byl 73. z 6.258 soutěžících).

Předávání ocenění magistrátu města Pardubice 2018/19

Letos magistrát zpřísnil podmínky pro oceňování nejlepších studentů. Ocenění byli pouze vítězové krajských kol nebo do třetího místa v celostátních kolech. I tak byla z DELTY oceněna hned trojice studentů.

Dva naši studenti byli oceněni v Senátu parlamentu České republiky

Matěj Půhoný a Vítek Falta byli oceněni v Senátu parlamentu České republiky v rámci soutěže Mladý řemeslník 2019. I když byli naši informatici v této soutěži mezi ostatními klempíři, truhláři, kadeřnicemi a cukrářkami trošku za exoty, podmínky splňovali. A konec konců programátor je vlastně takovým řemeslníkem 21. století. :-)

Úspěch Zdenka Picpauera v mezinárodní soutěži CEWE Photo Award 2019

Fotka Zdeňka Picpauera se dostala do užšího výběru mezi 1.000 nejlepších fotografií z celého světa. Do soutěže bylo přihlášeno více než půl milionu fotografií!!!

DELTA dominovala v celostátním kole Soutěže v programování MŠMT

V celostátním kole 33. ročníku Soutěže v programování MŠMT soutěžilo celkem 40 studentů z třicítky středních škol z celé republiky. Ze soukromé Střední školy Informatiky a ekonomie DELTA se do finálového klání probilo hned 5 soutěžících (suverénně nejvíce) a nevedli si vůbec špatně.

Vítězství v celostátním kole SOČ 2019 v oboru Informatika

Opava, 14.-16.6.2019: Luboš Zápotčoný zvítězil v celostátním kole 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika. Soukromá škola DELTA tak obhájila 1. místo Daniela Krejčího z loňského roku.

Trojnásobný postup do republikového finále v Soutěži v programování MŠMT

Do republikového finále v Soutěži v programování MŠMT postoupila z naší školy hned trojice studentů a další dva jsou na prvním náhradnickém místě.

1. a 2. místo v krajském kole SOČ a postup do celostátního kola

V 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti v oboru 18 - Informatika v krajském kole zvítězil projekt Luboše Zápotočného a druzí byli SPKRS - Tomáš Faltejsek, Michal Havelka a Míra Varga.

Druhé a dvě třetí místa z krajského kola soutěže v programování

Naši programátoři opět potvrdili svoji špičkovou kvalitu, tentokrát v krajském kole 33. ročníku Soutěže MŠMT v programování. V kategorii Programování webu se v první pětici umístili 2 naši studenti a v kategorii Programovací jazyky dokonce 3.

Postup na Vernadského soutěž do Moskvy

8.-12.dubna, Rusko, Moskva: Martin Rohr a Vít Falta ze soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA byli vybráni mezi pětici mladých talentů z Pardubického kraje, kteří jeli představit své projekty na soutěž do Moskvy.

SOČ 2019 všechny 3 projekty z DELTY postoupily do krajského kola

V oboru 18 - Informatika postoupily do krajského kola pouze projekty ze soukromé SŠ informatiky a ekonomie DELTA.

Ceny na Expo Science AMAVET 2019

4.-5. dubna 2019, Praha: Ve finále Expo Science AMAVET získali Luboš Zápotočný zvláštní cenu Intel Excellence in Computer Science Award a Filip Botai cenu děkana Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT.

Úspěšný debut mladého filmaře

22.-23. března 2019, Dvůr Králové nad Labem: Zdeněk Picpauer úspěšně debutoval na celostátní přehlídce filmové tvorby Zlaté slunce 2019 ve Dvoře Králové nad Labem. Se svojí prvotinou "Tico-tico no Fubá aneb co se může přihodit" zvítězil v českém zemském kole a postoupil do celostátního kola do Blanska.

Největší úspěch DELTY v soutěži FVTP v její dosavadní historii

Všech pět projektů ze soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA postoupilo do národního finále Expo Science AMAVET na Akademii věd v Praze. Navíc dva studenti postoupili i na Vernadského soutěž do Moskvy.

FVTP 2019 - DELTA dominuje v oboru informatika

Pardubice, 20.2.2019: Všech 5 informatických projektů studentů soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA postupuje do krajského kola soutěže. Dle hodnotitelské komise navíc svojí kvalitou výrazně převyšují informatické projekty z ostatních škol.