Mladý talent Pardubického kraje za školní rok 2022-23

9. 12. 2023

Letos toto ocenění získali 3 studenti soukromé střední školy DELTA - jmenovitě Matěj Neumann a dvojice Jakub Kacálek a Jan Volhejn.

Pardubice, 6.12.2023: V kategorii středoškoláků se letos na Pardubickém kraji sešlo přes 70 nominací. Z nich vybrala odborná komise 22 nejlepších, kterým se rozhodla udělit ocenění Mladý talent Pardubického kraje.  Z naší školy ocenění získali:

Bylo symbolické, že našim studentům předával ocenění pan Radek Cerman ze společnosti Foxconn, na jejímž hackathonu prapůvodní verze projektu pro MHD před 2 lety právě vznikla.

Nový terminál letiště Jana Kašpara

Slavnostní ceremoniál letos proběhl na Terminálu Jana Kašpara - Letiště Pardubice. Byla to jednoznačně skvělá volba včetně pozvánek ve formátu letenek. Prostřednictvím podobných akcí přivést veřejnost do nových prostor, kterým každá propagace prospěje, je jednoznačně výborný nápad. Moc se mi líbí snaha pomoci nově vzniklým projektům.

Celou akci nás provázeli Petra Beránková, moderátorka Českého rozhlasu a radní Pardubického kraje pro oblast školství Josef Kozel. Skvělé hudební vložky na violoncello zahrál a k tomu zazpíval písničkář Pavel Čadek.

Poděkování studentům počítačové grafiky

Na závěr bych skutečně velice rád poděkoval studentům počítačové grafiky, kteří i s využitím umělé inteligence aspoň trochu zachránili fotky z akce. Pro příště prosím organizátory: "Velkoplošná obrazovka je sice skvělý nápad, ale fotit se proti tomu fakt nedá. :-) Jsem docela zvědavý, jak si poradil oficiální fotograf, s mobilem tohle ale fakt nešlo. Pěkně prosím, postavte někde třeba poster s logem, ať se mají studenti u čeho vyfotit. Díky moc. :-)"

Matěj Neumann - ocenění Magistrátem města Pardubice

Matěje Neumanna letos ocenil i Magistrát města Pardubice, což si musel jako Hradečák neskonale užít. :-) Magistrát letos opět přitvrdil kritéria pro oceňování. Dotáhl to až k takovému extrému, že v kategorii středoškoláků oceňoval pouze VÍTĚZE CELOSTÁTNÍCH kol.

V nejvyšší kategorii - soutěže organizované MŠMT kategorie A tak byli letos pouze dva ocenění - Matěj Neumann za vítězství v celostátním kole Expo Science AMAVET a Barbora Hanáková z Gymnázia Mozartova za vítězství v celostátním kole Olympiády v Českém jazyce - kategorie C.

Dva vítězové celostátních kol soutěží organizovaných MŠMT z pardubických škol - Matěj Neumann a Barbora Hanáková