Praxe studentů v eBRÁNě

11. 6. 2014

Kolik práce je možné stihnout za dvoutýdenní praxi? Studenti pardubické Střední školy informatiky a ekonomie DELTA na praxi ve společnosti eBRÁNA zvládli dokončit dva ucelené projekty.

Kolik práce je možné stihnout za dvoutýdenní praxi? 18 studentů pardubické Střední školy informatiky a ekonomie DELTA na praxi ve společnosti eBRÁNA zvládli dokončit dva ucelené projekty. V prvním týdnu praxe se věnovali tvorbě e-learningových kurzů pro vlastní školu. V druhém týdnu to byla tvorba eshopu pro pekárnu, včetně pořízení fotografií pro více než stovku druhů pečiva.

„Snažíme se, aby byly praxe pro naše žáky co nejpřínosnější, proto si pečlivě vybíráme, za kterými odborníky je pošleme. Protože se společností eBRÁNA už máme několikaleté dobré zkušenosti, vybrali jsme si ji jako partnera i do evropského projektu POSPOLU, ve kterém naše škola pilotuje pro Českou republiku spolupráci IT oborů s praxí,“ popisuje důvody volby Jiří Formánek, ředitel pardubické střední školy DELTA.

Příprava e-learningového kurzu

Příprava struktury e-learningového kurzu

Praxe začala jednodenním workshopem o tom, jak sestavit efektivní e-learningový kurz. Studenti si sami vše prakticky vyzkoušeli, jako by šlo o reálnou zakázku. Vlastně to byla reálná zakázka – pro vlastní školu. Simulovali role zákazníka a specifikaci požadavků, přes analýzu a návrh řešení až po samotnou výrobu kurzu. Výsledkem týdenního snažení byly tři plně funkční e-learningové kurzy.

Plnění e-shopu

Ve druhém týdnu už se studenti věnovali tvorbě jednoduchého e-shopu pro Mirotickou pekárnu. I zde šlo o zakázku pro reálného zákazníka, a proto si studenti vyzkoušeli téměř vše - od sestavení logické struktury e-shopu až po jeho naplnění obsahem. Bonbonkem na dortu pak bylo focení pečiva v profesionálním fotoateliéru multimediálního studia eBRÁNA. Na konci praxe předávali studenti pekárně krásný a funkční e-shop.

Studenti si s pečivem zapózovali ve fotoateliéru eBRÁNY. Fotila je jejich spolužačka Lucka.

Z výsledku byla mile překvapena i majitelka pekárny Mirotice Olga Kašparová:

„Když jsem poprvé viděla e-shop, tak jsem nevěřila, že se dívám na náš katalog. Vždycky jsme objížděli obchody s fotkami výrobků vytištěnými na obyčejném papíře. Tohle je ale úplně jiná třída, nádherné fotky, popisky, při kterých se sbíhají sliny.“

Olga Kašparová,
spolumajitelka pekárny Mirotice

Za dobře odvedenou práci dostali žáci zapojení do piložáze od společnosti eBRÁNA EuroPass se záznamem o praxi, který jim může v budoucnu pomoci, až se budou ucházet o své první zaměstnání. Právě záznam a osvědčení konkrétních dovedností, které se na praxi naučili, studentům chybí.

„Myslím, že praxe byla skvělá. Zkusila jsem si pracovat s nasvícením, s fotografickým stolem a s profesionálním software na úpravu fotek. A samozřejmě, nejlepší bylo to, že co jsme vyfotili, jsme si mohli sníst! Když to srovnám s praxemi mých kamarádů od jinud, tak jsem naprosto spokojená,” uzavřela Lucka Jonášová, studentka 1. ročníku oboru Informační technologie.