Londýnské stáže – 1. díl (Cesta a rozkoukávačka)

29.08.2018 11:56

Londýnské stáže – 1. díl (Cesta a rozkoukávačka)

Cesta do Londýna

Praha, 26.8.2018: V 9:10 jsme na letišti Václava Havla všichni. Máme doklady, podepsané dokumenty, zabalené obleky i zubní kartáčky. Co si přát víc? Probíhá poslední loučení s rodinami, zamáčkneme slzu a už nás polyká Odbavení, Pasová kontrola, Bezcelní zóny a letištní rentgeny. Samozřejmě, že se vůbec nesmějeme jednomu z nás, který se rozhodl, že s pasem už se nacestoval dost a vezme si na výlet pouze občanku. Takže zatímco my všude procházíme přes automatické brány, on si musí vystát všechny fronty u všech přepážek. :-)Tak paní učitelka Hurtová dělá o prázdninách ještě letušku. Kdo by to řekl? - Najdi 5 rozdílů. Tak tohle dělají učitelé o prázdninách - letušky u British Airways!
Nebo že by to nebyla paní učitelka Hurtová???

A pak jsme v letadle, někdo POPRVÉ, někdo LETOS poprvé, pro někoho je to už rutina. Letuška nás však překvapuje naprosto všechny.

Hodiny se posunou o dvě a půl hodiny vpřed, pak o hodinu zpátky a my přistáváme. Prší tu, jezdí se vlevo, mluví anglicky – asi jsme fakt v Londýně. Splašený řidič, téměř opuštěná ADC College s jediným "styčným důstojníkem", nákup Oyster karty (taková místní tramvajenka), rozvoz po rodinách. Ti dobrodružnější z nás se ještě vydávají po okolí a nachází místa, kde by se klidně mohl natáčet Harry Potter. (Skoro) všichni posíláme (skoro) včas naše první hlášení panu učiteli a pak se ještě chvíli konverzuje, kouká na televizi nebo jde spát.

Hurá na stáže do Londýna! Tak teda asi fakt poletíme...

Bank holiday - prohlídka Londýna

Londýn, 27.8.2018: Dnes je bank holiday, a tak ještě nepracujeme, vydáváme se tedy prozkoumat Londýn.

Inu, co jsme vlastně čekali? Takové střední velkoměsto: Westminster, SubWay, Big Ben, McDonald's, St. Paul's Cathedral, Pizza Hut, Hyde Park, Tesla Store. Výpravě velí Vítek a všechny bolí nohy. Ale projeli jsme se i double-deckerem přes Tower Bridge, nic londýnštějšího už asi zažít nejde.

Fotografie se vyrábí špatně, ajťáci se prostě nejraději fotí zezadu, nebo vůbec.

ADC College - introduction

28. 8. 2018, Londýn: A je to tu: Seznámení, školení, dokumentace, cestovní instrukce, pokyny pro nenadálé situace. Práce začíná. Dnes jedeme do práce jen na zkoušku, zítra začínáme naostro. Tak nám držte palce.

Úvodní instrukce od ADC College ADC College: školení, cestovní instrukce, ... A zítra již práce naostro.

DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.