Letošní ''sklizeň'' úspěchů v soutěžích je obzvlášť bohatá

23.03.2014 22:05

Letošní sklizeň úspěchů v soutěžích je obzvlášť bohatá

Soutěžní období je letos těsně za půlkou, ale výsledky už nyní stojí za to. Jenom pro rekapitulaci:

• 2. místo v BusinessPointu (Jan Hlásek, Kateřina Kopcová, Jan Matějka, David Žák – 4.B) Škoda, příští rok pojedeme v oblecích a snad už zase vyhrajeme :-)
  • Národní finále PHOTOCONTEST – fotografie Davida Kaderky (4.B) postoupila mezi 30 nejlepších středoškoláckých fotografií letošního roku (držíme pěsti na 25.3. na finále)
  • 5 projektů postoupilo do krajského kola FVTP (Josef Gajdůšek z 1.B, Václav Dostál, Stanislav Kolman, Kateřina Kopcová a Michal Nguyen – všichni ze 4.B) – poučení pro Michala Fikejse – příště ne tak temný poster ;-)

A teď novinky z tohoto pátku (21.3.)

• 1. místo (v nižší kategorii) soutěže Robo RAVE – Jakub Slanina a Tomáš Mayer (1.B) – s robotikou začali teprve letos na podzim, takže raději zvolili nižší kategorii. Vysoutěžili si ale účast na Letní škole robotiky a příští rok již chtějí jít do „Hašení ohně“. Každopádně vítězství potěší.
  • 1. místo v okresním kole soutěže programování MŠMT v kategorii Programovací jazyky (Josef Gajdůšek),
  • 3. místo v okresním kole soutěže programování MŠMT v kategorii Webové aplikace (Michal Fikejs) - a jako obvykle u Michala: "už se mu nechtělo". Za vítězem byl o 4 body, odevzdával 20 minut před koncem a úplně se vykašlal na jeden úkol za 12 bodů (zobrazit náhodný obrázek, automatické střídání obrázku po 2 sekundách,... - no prostě pod jeho úroveň :-))
  • 2 projekty postupují do národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2014 (Josef Gajdůšek a Kateřina Kopcová).

A na závěr "mega boma" - Co všechno v pátek stihl Pepa Gajdůšek?

• Postoupil na soutěž Vernadského do Moskvy.
  • Že postupuje do národního finále EXPO SCIENCE AMAVET, o tom už jsme psali.
  • Obdržel cenu děkana Fakulty Elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice,
    prof. Ing. Simeona Karamazova, Dr.
  • Obdržel cenu děkana Fakulty Informatiky managementu Univerzity Hradec Králové, doc. Ing. Václava Janečeka, CSc., za nejlepší projekt v oboru Informatika.
  • Obdržel cenu výkonného ředitele společnosti eBRÁNA, Ing. Jiřího Janků.

No, a aby toho nebylo málo, tak se v pátek dopoledne zúčastnil ještě 28. ročníku soutěže v programování MŠMT v kategorii „Programovací jazyky“ a coby prvák porazil všechny (i starší spolužáky) z celého pardubického okresu a zvítězil. To už jsme všechno psali. Novinkou však je, že měl 39 bodů z 41 zatímco druhý byl za ním o dalších 17!!! bodů (pak už to bylo srovnané po bodících).

Obrovská gratulace všem vítězům i zúčastněným. Smekáme před vámi klobouk a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích. - Sezóna ještě nekončí :-)

Začíná vyhlášení Festivalu vědy a techniky Pardubického kraje 2014

Proděkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice vyhlašuje cenu za nejlepší projekt v oblasti Informatiky pro Josefa Gajdůška

Cenu Fakulty elektrotechniky a informatiky Pardubické univerzity pro Josefa Gajdůška přebírá ředitel školy Jiří Formánek (Pepa se ještě nevrátil ze soutěže v programování)