FVTP 2015 – 2 projekty do finále

24.03.2015 10:51

FVTP 2015 – 2 projekty do finále

Letos již třetím rokem po sobě postoupily 2 projekty ze Střední školy informatiky a ekonomie DELTA do finále EXPO SCIENCE AMAVET 2015, která se koná na Akademii věd. Své umístění obhájil Josef Gajdůšek, tentokrát s projektem „Trouba pro pájení SMD“ a do Prahy ho letos doprovodí Adam Beňo se svým maturitním projektem „Hodnocení realit“.

Trouba pro pájení SMD

„V současné době jsou elektrotechnické součástky již tak malé, že je v podstatě není možné ručně pájet standardními metodami. Průmyslově se to řeší zapékáním v pecích. Sestrojil jsem si vlastní pícku z normální kuchyňské trouby. Navrhl elektroniku, abych mohl řídit průběh teploty v čase a naprogramoval aplikaci pro její ovládání,“ přibližuje svůj projekt Josef Gajdůšek, který s ním uspěl již letos na StudNETu.

Hodnocení realit

Hodnocení realit je projekt z úplně jiného soudku. Je čistě softwarový. Adam naprogramoval server, který stahuje informace o nabídkách realitních kanceláří z jiných webových serverů. Podle algoritmu pak stanovuje, kolik by konkrétní byt v dané lokalitě měl opravdu stát. „Dá se tím přibližně určit, jak moc je konkrétní nabídka výhodná. Uživatelům náš server pomůže při stanovování optimální ceny nemovitosti,“ dodává Adam. Projekt vyvíjí na zakázku pro realitní kancelář.

Fotodokumentace a interview

Virtuální prohlídka krajského kola FVTP                                        Foto: Filip Lorenčík, Lucie Picková (archiv školy)

Letos se DELTA ujala také kompletní fotodokumentace celé akce. Kromě klasických záběrů z předávání diplomů a focení posterů, o které se starali prváci Jan Mečiar a Serhyi Baron, vytvořili jejich spolužáci Filip Lorenčík a Lucie Picková ze třetího ročníku virtuální prohlídku celé soutěže. Tam si můžete celou soutěž znovu projít.

Jelikož studenti na letošním FVTP přichystali kompletní fotoateliér, pořídili na speciálním fotografickém stole i fotky všech robotů z doprovodné soutěže RoboRave (kde soutěžili i naše dva týmy).

Interview s primátorem

Interview s primátorem Pardubic Martinem Charvátem na FVTP 2015 Interview s primátorem Pardubic Martinem Charvátem                                                                   Foto: archiv školy

Pan učitel Zerzán se ujal role reportéra a Pavel Král role kameramana a šli lovit interview. Mezi největší „úlovky“ patří interview s panem primátorem Martinem Chravátem a ředitelem RoboRave International Russem Fischer-Ivesem. Panu primátorovi jsme pak prozradili i trik s naším mikrofonem.

Chtěl bych poděkovat všem soutěžícím a dalším, kteří se podíleli organizačně na zajištění soutěže a poblahopřát Adamovi a Pepovi k jejich postupu do finále.

Kompletní fotodokumentace ze soutěže ke stažení

Fotogalerie - Soutěž studentských projektů FVTP

Interview s účastníky soutěže FVTP 2015 - za kamerou Pavel Král a reportérem se stal Petr Zerzán.

Pan učitel Zerzán vyzpovídal i primátora Pardubic pana Charváta. Všechno pilně točil Pavel Král.

Primátora Pardubic Martina Charváta zpovídá Petr Zerzán v našem přenosném fotoateliéru.

Primátora Pardubic Martina Charváta zpovídá Petr Zerzán v našem přenosném fotoateliéru. Kdo vymyslel záběr přes kameru, zaslouží metál. Je opravdu povedený.

Ukazujeme panu primátorovi trik s mikrofonem. Je to pouze dětská atrapa a celý rozhovor je nahráván na externí mikrofon přímo na kameře.

Rozhovor s Russem Fischer-Ivesem, ředitelem RoboRave International.Napište nám

Rychlý kontakt

DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.
Ke Kamenci 151, 530 03 Pardubice

Pracovní doba:
7.00–11.30, 12.00–15:00
466 611 106,
605 192 007

Přidej se k nám na facebooku

© 2019, DELTA - SŠIE, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑