Francie - den 3.

08.04.2015 20:21

Francie - den 3.

Dopolední práce na projektu

Dnes dopoledne jsme věnovali prezentaci výsledků z detekční stanice v Pons. Klobouk dolů před paní učitelkou Svobodovou, která dokázala vést téměř 3 hodinovou výuku v angličtině a vysvětlovat to na francouzském Excelu. Studenty jsme se snažili dovést k poznání, že množství dopadajícího záření pravděpodobně ovlivňuje nějaký náhodný jev, který celé měření "rozmazává" do Poissonova rozložení. Je to samozřejmě počasí. Z toho ale plyne, že kosmické záření interaguje s atmosférou - poznání poměrně zajímavé.

Z utrpení angličtiny a francouzštiny nás vysvobodila naplánované přivítání místostarostou města Pons, které se konalo na radnici o půl dvanácté. Pak následoval oběd ve školní jídelně.

Lov mrchožroutů - poznávání Pons

Po obědě si pro nás francouzští studenti připravili hru tzv.: scavanger hunt (lov mrchožroutů :-)). Studenti se rozdělili do pěti týmů, každý tým dostal fotky zajímavých míst v Pons, na kterých se měli všichni vyfotit. Celý lov skončil na ostrůvku pod smuteční vrbou, kde francouzští studenti připravili sladké občerstvení. Po chvilce odpočinku zpátky ke škole a hurá do rodin.

Zítra se jede na celý den do Bordeaux.

Fotogalerie

Pons leží na slavné poutní cestě do Santiaga de Compostela. Jako připomínka slouží sochy poutníků na kruhovém objezdu.

Fotka donjonu, radnice a ještě nějaké stavby. Dohromady to působí jako nějaký zámek. Jsou to však tři samostatné stavby, které pouze stojí v zákrytu. (Zrcadlení v říčce La Seugne, která protéká celým Pons, se příliš nepovedlo.)

Lov mrchožroutů skončil malým piknikem na ostrůvku pod smuteční vrbou.Napište nám

Rychlý kontakt

DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.
Ke Kamenci 151, 530 03 Pardubice

Pracovní doba:
7.00–11.30, 12.00–15:00
466 611 106,
605 192 007

Přidej se k nám na facebooku

© 2019, DELTA - SŠIE, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑