V Pardubicích vzniká středisko středoškolských odborných praxí Východočeského regionu

20.11.2014 17:50

Fotoateliér a tablety

V Pardubicích vznikají střediska odborných praxí v oborech informační technologie a ekonomika. V jejich prostorách budou studenti středních škol pracovat pod vedením odborníků z firem na reálných projektech. Setkají se tam s praxí již při studiu.

Projekt zastřešuje Česká asociace pro IT služby. Z pardubických škol se do něj zapojila Střední škola informatiky a ekonomie DELTA a Obchodní akademie.

Fotoateliér, programování tabletů a jednodenní workshopy

Na Deltě jsou z projektu nadšení. „Vytvořili jsme pro studenty nový fotoateliér a nakoupili patnáct tabletů. To nejdůležitější ale je, že do střediska chodí lidé z firem se studenty pracovat. Profesionální fotograf z firmy eBRÁNA nás učí fotit virtuální prohlídky, lidé z Microsoftu programovat pro tablety. Studenti, kteří se do projektu zapojí, získají proti svým spolužákům velkou výhodu. Taková zkušenost je pro ně k nezaplacení,“ líčí ředitel školy Jiří Formánek.

Vybalujeme tablety - to je radosti :-)Vybalujeme tablety - to je radosti :-)

Na Obchodní akademii se rozhodli především pro pořádání jednodenních workshopů. Pro jejich studenty a studentky jsou připravené například Ekonomický SW v praxi, marketing v praxi, podnikatelský záměr, Prezentační dovednosti apod. Budou probíhat v průběhu celého školního roku.

Projekt je otevřený i pro základní školy

Do projektů se mohou zapojit i nadšenci ze základních škol. „Mohou se připojit do týmu svých starších spolužáků. Na základkách obvykle nemají takové vybavení, jaké můžeme žákům u nás poskytnout. Také jim nemohou nabídnout vedení profesionálů z firem“, dodává Formánek.

Spolupráce škol a firem je přínosem pro všechny

„Veškeré aktivity, které rozšiřují spolupráci středních škol a firem jsou přínosné pro město, pro firmy i pro samotné studenty,“ říká budoucí primátor Martin Charvát, který stál u zrození coworkingového centra GoUP! Startup home, jež se stalo také střediskem odborné praxe pro studenty. Souhlasí s ním i Jiří Janků. „Čím dřív se studenti dostanou k opravdové praxi, tím lépe pro ně i pro firmy. Jsme rádi, když k tomu můžeme jakkoliv pomoci,“ dodává šéf pardubické společnosti eBRÁNA. Slavnostního otevření střediska se kromě zástupců odborné veřejnosti zúčastnili i představitelé pardubického magistrátu a pardubického kraje.

Reportáž Českého rozhlasu Pardubice

Z úvodní konference a našeho střediska udělal reportáž i Český rozhlas Pardubice. Odvysílaná byla v sobotu 22.11.2014 v rámci celé republiky. Můžete si ji poslechnout ZDE.

logo opvk

Fotogalerie - tablety a fotoateliér

Začínáme nosit krabice

Softboxy

... a další krabiceNapište nám

Rychlý kontakt

DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.
Ke Kamenci 151, 530 03 Pardubice

Pracovní doba:
7.00–11.30, 12.00–15:00
466 611 106,
605 192 007

Přidej se k nám na facebooku

© 2019, DELTA - SŠIE, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑