BBC micro:bit | DELTA - SŠIE, s.r.o.

STEM - za málo peněz hodně muziky

V projektech se snažíme zachovat samotnou esenci STEMu a oprostit je od zbytečného balastu. Zůstaly v nich jenom základní elektrotechnické součástky a potom: špejle, brčka, papírový kartón a podobně.

U každého projektu najdete návod, ale také nákupní seznam s prolinkem na e-shopy, kde se dají součástky koupit. Některé projekty jsou naše autorské, jiné jsou převzaté například z projektů Microsoft Hacking STEM přeložené a upravené na platformu BBC micro:bit.

Akademie programování pro základní školy

Jsou to 10-ti hodinové minikurzy programování pro žáky ZŠ, které vedou naši studenti. Pro základní školy jsou zdarma (obvykle to sponzorují velké firmy). Každý rok jsme schopni "obsloužit" přibližně 5 škol v rozumné dojezdové vzdálenosti od školy DELTA. Akademie programování probíhají obvykle v měsících říjen - listopad.

Akreditovaná školení učitelů v rámci DVPP na práci s BBC micro:bit

• ​8 hodinové: micro:bit - zábavné programování (2.200,- Kč),
  • 8 hodinové: micro:bit a Microsoft Block Editor (2.200,- Kč),
  • 8 hodinové: micro:bit a programování na platformě Mbed (2.200,- Kč),
  • 16-ti hodinové: micro:bit - seznámení s HW a programování v Microsoft Block Editoru (3.800,- Kč),
  • 16-ti hodinové: micro:bit - seznámení s HW a programování na platformě Mbed (3.800,- Kč),
  • 24 hodinové: micro:bit a vývojová prostředí pro jeho programování (6.100,- Kč).

Aktuálně otevřené školení:

28.2. a 7.3.2018 16-ti hodinové: micro:bit - seznámení s HW a programování v Microsoft Block Editoru (3.800,- Kč) - závazná přihláška

Příklady, kdy je vhodné si vyškolit vlastního učitele:

• jsou příliš daleko od DELTY, aby tam mohla proběhnout Akademie programování,
  • chtějí BBC micro:bit zapojit do kroužku programování, elektrotechniky, robotiky,... (zkrátka chtějí dlouhodobější čínnost),
  • chtějí BBC micro:bit zapojit třeba do pokusů ve fyzice, do výuky programování, apod.

Sbírka STEM projektů

BBC micro:bit - Robotické autíčko

Náročnost: mírně pokročilí,
Doba: 10-12 hodin,
Základní materiál: 1 BBC micro:bit, 2 servomotorky, H-můstek, stabilizátor, nepájivé pole, 2 kondenzátory, 2x2 baterky, vodiče na propojení, špejle, brčka, papírový kartón

BBC micro:bit - Robotická ruka

Náročnost: mírně pokročilí,
Doba: ...,
Základní materiál: V přípravě :-)

DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.