Dálkově řízené autíčko

Náročnost: mírně pokročilí,
Doba: 12-14 hodin,
Základní materiál: 1 BBC micro:bit, 2 servomotorky, H-můstek, stabilizátor, nepájivé pole, 2 kondenzátory, 2x2 baterky, vodiče na propojení, špejle, brčka, papírový kartón

Autíčko 007

Postavte a naprogramujte si autíčko ovládané mobilem (chytrými hodinkami) jako měl James Bond. Stačí k tomu trošku elektroniky a pak už jenom špejle, brčka, papírový kartón, chytrá hlava a šikovné ruce.

Co se žáci naučí

• programovat v Microsoft Block Editoru,
  • základy bezdrátové komunikace,
  • základy řízení stejnosměrných motorů,
  • základy řízení servo pohonů,
  • zlepší si manuální zručnost,
  • seznámí se se základy elektrotechniky.

Potřebný čas

12 - 14 hodin (včetně výuky programování a vymýšlení programu).

Materiály pro výuku

Zdrojové kódy

Stavebnice

​Kdo to nechcete shánět po součástkách a „piplat“ se s tím, můžete nám napsat (viz. formulář v patičce stránky) a naši studenti vám stavebnici připraví (minimální množství je 10ks). Cena stavebnice bez micro:bitu je 600,- Kč,-. Cena micro:bitu je 550,- Kč, ale školy jej mohou získat i jinak - viz. www.microla.cz. Počítejte také s delší dodací lhůtou stavebnice. Přeci jenom jsme škola a ne výrobní firma. :-)